Z Mladé Boleslavi 1 bodík - 12.3.2016

Netoličtí volejbalisté se na konci sezony trápí podobně jako extraligový Jihostroj. Tuto sobotu odehráli dvojzápas druhé ligy s volejbalovým klubem Prasyl Mladá Boleslav, který byl týden předtím sesazen z prvního místa.

V ranním zápase Netolice zabojovaly a první dva sety jim unikly až v koncovkách. Třetí set si ale Mladá Boleslav již pohlídala mnohem důrazněji. Odpolední zápas mohl po prvních dvou setech skončit mnohem rychleji než ten ranní, ale domácí ve svém úsilí trochu polevili a Netoličtí volejbalisté se konečně rozjeli. V koncovce pátého setu stálo více štěstí na straně domácích a tak Netoličtí přivezli na jih Čech jediný bod. Jejich bodový náskok na třetím místě, které zatím udrželi, se sice ztenčil na pouhé dva body, ale v případě výhry v posledním sobotním duelu této sezony to na udržení třetího místa před volejbalisty z Plzně a Karlových Varů bude stačit.

Po skončení zápasu jsme vyzpovídali netolického smečaře Luďka Filipa ohledně zhodnocení obou sobotních zápasů: „Mladá Boleslav si zasloužila vyhrát, předvedla opravdu profesorský volejbal, kterým nás bez razantních smečí přehrála. Velkou zásluhu na to měl především bývalý extraligový hráč Marek Dlouhý. Letos si jeho tým zaslouží tuto soutěž vyhrát.“

Mladá Boleslav – Netolice 3:0 (25:23, 25:20, 25:16). Do úvodní části prvého setu vstoupili lépe hosté (4:6) po pozorném úřadování Jana Kaliny nad sítí. Mladé Boleslavi však šlo o znovu získání prvního místa a tak okamžitě přidala plyn a stav srovnala na 9:9. Pak se domácí snažili udržet si vybudovaný náskok (18:13), ale před koncovkou si museli vzít oddechový čas na zastavení svého soupeře. Nejprve Jan Kalina středem sítě (21:20), pak Petr Šanda z hlavního kůlu (22:21) a přidal se se svou smečí i Tomáš Bartoš (23:22). Netoličtí pak svým blokem odvrátili konec setu (24:23), ale jejich následné podání zastavila páska sítě a bylo dobojováno. Druhý set byl v podobně bojové náladě od svého počátku. Obě družstva nechtěla udělat chybu a tak byl stav setu od svého úvodu (7:6), i v průběhu (10:10) až do koncovky (17:17) opravdu vyrovnaný. Pak vzal situaci do svých rukou Marek Dlouhý a pro své družstvo přidal několik bodů (23:18), po kterých již bylo o vítězi setu téměř rozhodnuto. Ve třetím setu od stavu 10:3 se o nějak přehnaně bojovném volejbalu na straně hostů již nedalo mluvit a set dohráli v křeči.

Mladá Boleslav – Netolice 3:2 (25:16, 25:13, 24:26, 27:29, 15:10). Po úvodních dvou setech odpoledního zápasu, kdy Netoličtí získali jen 16 a poté pouhých 13 bodů, by na ně již asi nikdo nevsadil. Mladá Boleslav se již cítila neohrožena a podvědomě trochu zvolnila. Této příležitosti se hosté chytli a rázem jako vyměnění začali pomalu zvyšovat tempo hry. Výkon obou družstev byl rázem vyrovnaný (7:7) a za odvedení ne vždy doceněné práce je zde nutné pochválit Romana Váchu na pozici libera. Když Jakub Škoda postavený na pozici univerzála přidal na 10:13, Mladá Boleslav okamžitě reagovala oddechovým časem. Bojovalo se o každý míč, ale domácí pomalu ukrajovali víc a víc (18:15). Druhé nastartování hostů způsobila smeč Luďka Filipa na 20:18, a krátce po ní srovnání na 21:21. Zlom setu přišel po esu z rukou Jaroslava Matyse (22:23), které přineslo potřebnou pohodu na hřiště. Čtvrtý set si domácí nechtěli nechat vzít podobným způsobem a tak od začátku tahali za delší konec (13:9) a svůj náskok si drželi až do koncovky setu (20:16). Ale v tom opět bafly saze v netolické mašině a dala se do pohybu: Jan Kalina blokem 20:17, Zbyněk Baron zametal v poli a Petr Šanda tento zachráněný míč proměnil již na 20:19, kdy si domácí opět vzali oddechový čas.

Jistě důležitým míčem koncovky byla smeč Lukáše Holečka středem sítě na vyrovnání stavu (23:23). Pak vydala obě družstva ze sebe to nejlepší, co mohla (26:26), s lepším koncem pro netolický tým. Z úvodního nástupu domácích (4:1) do pátého setu se hosté rychle oklepali a po smeči Petra Šandy srovnali na 7:7. Netolice držely krok ještě do stavu 9:9, kde jim však domácí odskočili na 13:9 a na další zvrat v setu již nebylo moc místa.

Výsledky ostatních zápasů: Karlovarsko B – Dansport Praha 3:0 a 3:2, Jirkov / Ervěnice – Modřany 3:0 a 3:0, Plzeň – Chabařovice 2:3 a 1:3, Česká Lípa – Jablonec 1:3 a 1:3.

11. Kadeti ČR 2 1 3 4 16:25 11

Nyní je však potřeba odnést si do posledního zápasu této sezony znovu nalezenou bojovnost a proměnit jí v domácím zápase s Českou Lípou v udržení třetího místa. Netoličtí volejbalisté tak věří v podporu svých fanoušků tuto sobotu v netolické hale a to tradičně od 10:00 a od 14:00. Co víc, po odpoledním zápase je pro všechny bývalé hráče, kteří tento oddíl volejbalu před více než padesáti lety zakládali, ale i pro všechny věrné fanoušky připraveno překvapení. Snad se tedy toto setkání s bývalými hráči a fanoušky opět zdaří, stejně jako v předešlých sezonách.