Sportovní kolektiv roku 2015

Volejbalisté obhájili zlato

Prachatice – Novou stálicí mezi sportovními kolektivy na Prachaticku jsou netoličtí volejbalisté. Obhájili své prvenství z loňské ankety. „Ani jsme nečekali, že se vejdeme do vyhlašované trojice," svěřil se zkušený nahrávač Jan Suchý.

 

Za volejbalisty ocenění převzal nahrávač Jan Suchý.Autor: Luděk Jánoš

 

Ale výsledky z roku 2015 jasně hovoří o tom, že patří nejen do první trojice, ale přímo na stupínek nejvyšší. Ve druhé lize získali historicky nejlepší umístění na 2. příčce, před sezonou 2015/16 dokonce vyhráli výborně osazený turnaj v Salzburgu. „Tam se nám to opravdu povedlo, hrály tam dva týmy z rakouské Bundesligy, jeden z německé Bundesligy a jeden tým ze slovenské první ligy. Ale pro všechny to byla ještě příprava, tak jsme výsledek raději nepřeceňovali,“ vrátil se do Rakouska Jan Suchý.

Do svého finiše se dostává již soutěžní ročník současný a Netoličtí jsou aktuálně na třetím místě. Sice nějaký ten bodík na úplnou špic ztrácejí, ale ještě není nic ztraceno. „Konec sezony bude ještě dramatický a dalo by se ještě uvažovat o útoku na první místo. Samozřejmě se o to ještě popereme,“ slíbil Jan Suchý.

 

Převzato z Deníku Prachaticka

 

PřevzatoZdroj: http://prachaticky.denik.cz/zpravy_region/volejbaliste-obhajili-zlato-20160302.html