Z Dansportu pouhé 2 body - 5.3.2016

Krize netolického druholigového družstva volejbalistů pokračuje. Ve svém předposledním venkovním zápase této sezony se víceméně opakoval scénář z minulého dvojzápasu.

První duel Netoličtí sice vyhráli, ale rozhodnout musel až pátý set, a v odpoledním zápase prohráli 0:3. I tentokrát chyběli družstvu tři hráči, a tak byly možnosti střídání trochu omezené. I přesto netoličtí volejbalisté udrželi své třetí místo v průběžné tabulce a rozhodovat se tedy bude v Mladé Boleslavi příští sobotu a v posledním zápase letošní sezony přespříští sobotu v netolické hale, kam přijede Česká Lípa.

„Myslím, že podobný vývoj obou zápasů, které jsme odehráli dnes i předminulou sobotu doma, ukazuje, že tréninková zátěž pátečních tréninků je pravděpodobně příliš vysoká. Do druhého dne je téměř nemožné zregenerovat všechny svaly a tak nám chybí rychlost a dynamika. Nejvíce patrné je to pak na příjmu, kde je většina hráčů pozdě nohama, a na razanci podání. Je to jedna z hlavních změn, se kterou budeme v příští sezoně rozhodně pracovat,“ snažil se najít důvody zbytečných bodových ztrát z posledních zápasů nahrávač Jan Suchý.

Dansport Praha – Netolice 2:3 (22:25, 25:21, 17:25, 25:20, 14:16). Netoličtí se do úvodních balonů pěkně opřeli a vybudovali si počáteční náskok (2:5), který sice domácí srovnali na 12:12, ale pak až do konce setu tahali hosté opět za delší část (14:19, 19:23). I vstup do druhého setu vypadal pro Jihočechy velmi povzbudivě (6:11), ale ještě před srovnáním skóre (10:13) přišel na podání domácí Tadeáš Bajusz a začal úřadovat svým servisem až do stavu 16:14. Netolický Jakub Škoda sice pomohl svým servisem stav setu srovnat na 18:18, ale pražský tým ihned reagoval stejnou mincí a vzápětí otočil na 23:18. Po smeči Tomáše Bartoše si sice hosté ještě vynutili oddechový čas domácích (23:21), ale to bylo to poslední, co jim dovolili. Pak se hosté jakoby probudili a po esu z rukou jejich kapitána Ondřeje Macha (5:10) se netolická mašina konečně rozjela. Bohužel uhlí pod kotlem došlo a začátek dalšího setu již byl vyrovnaný (12:12). A o chvíli později vyšší rychlost nabrali domácí (18:16), kteří se začali více přibližovat k vyrovnání setů (23:19). Rozhodnout o vítězi tedy musel pátý set, který byl od svého začátku velice vyrovnaný (5:5). První, kdo začal svému soupeři utíkat, byli domácí (10:8), ale zastavil je Petr Šanda svou smečí ze zadní zóny. Po tvrdém servisu Jana Suchého se role otočila (11:12) a domácí zastavili hosty oddechovým časem. Po dramatickém vyrovnání na 14:14 přišlo eso z rukou Jakuba Škody, které víceméně rozhodlo o vítězi tohoto duelu.

Dansport Praha – Netolice 3:0 (25:16, 25:18, 25:12). První set odvetného duelu byl od počátku v režii domácích. Poslední moment, kdy s nimi hosté udrželi krok, byl stav 12:10. Pak přišla neúprosná nadvláda pražského týmu, který si došel pro svůj první set. To druhý set byl mnohem vyrovnanější. Do stavu 13:14 to vypadalo, že se netoličtí volejbalisté pomalu vracejí zpět, ale to přišel na servis opět Tadeáš Bajusz a odešel až za stavu 17:14, který jejich soupeře opět zlomil. Koncové skóre třetího setu jasně ukazuje, že domácí tým zůstal na své vítězné vlně a hosté tentokrát neměli sílu jim jakkoliv vzdorovat. Jak po zápase dodal kapitán netolického družstva Ondřej Mach: „Prostě nebylo z čeho brát“.

Výsledky ostatních víkendových zápasů: Jablonec nad Nisou – Mladá Boleslav 0:3 a 3:2, Chabařovice – Česká Lípa 3:2 a 3:0, Modřany – Slavia Plzeň 3:2 a 1:3, Karlovarsko – Jirkov / Ervěnice 3:0 a 3:0.

11. Kadeti ČR 2 1 3 4 16:25 11

Příštím soupeřem Netolic bude tuto sobotu z prvého místa sesazený volejbalový klub Prasyl Mladá Boleslav. V jeho hale se netolickému družstvu již dlouhodobě nedaří. Tak uvidíme, snad se svého prokletí zbaví právě na palubovce takto silného soupeře.