S Pragou doma bez bodu - 22.10.2016

Volejbalisté tentokrát uhráli pouhý jeden setík

Volejbalisté Netolic poprvé v letošní druholigové sezoně nezískali ani jediný bod. V domácím prostředí podlehli TJ Praga nejprve 1:3 a následně i v tom odpoledním 0:3. A tak se opakoval scénář z loňské sezony, kdy hosté dovolili netolickým volejbalistům také jediný set. Ze zápasu se dopředu omluvil David Tříska a tak domácí oslovili své záložní hráče Petra Šandu a Luďka Filipa, ale ani tento taktický manévr na posílení družstva tentokrát nestačil.

V letošní sezoně přijela TJ Praga nejen s již známou dvojicí Luboš Novák – Michal Hanák, ale nově s nimi na hřiště nastoupil i Ivo Holpach. Tento trojlístek hráčů se domácím nepodařilo překonat a není se ani moc čemu divit, vždyť v jejich týmu žádný bývalý extraligový hráč není. Stejně jako v předešlých sezonách vše začínalo i končilo u bývalého extraligového nahrávače Luboše Nováka, který s Brna přestoupil do Liberce, kde ještě v roce 2013 nastupoval v dresu VK Dukla Liberec. Z jeho nečitelné náhry tak bylo pro Netolice obtížné zastavit druhého muže z této trojice, kterým byl také bývalý extraligový hráč, tentokrát z VK Aero Odolena Voda. Tuto smrtonosnou dvojici doplnil jako třetí teprve osmnáctiletý Ivo Hulpach, který v loňském roce dopomohl svému domovskému klubu VK Euro Sitex Příbram k druhému místu v juniorské extralize. Nejen jeho fyzické parametry, ale především jeho mohutný výskok z něj dělají bezesporu velmi nadějného hráče.

Netolice – Praga 1:3 (21:25, 22:25, 25:16, 19:25). Netoličtí volejbalisté, vědomi si síly tohoto soupeře, hráli od začátku naplno a po smeči Lukáše Holečka (7:5) měli v úvodu setu dokonce trochu navrch. Hosté svou precizní hrou sice stav hned otočili (9:13), avšak Jaroslav Žáček na podání domácím hned jejich naději vrátil zpět (z 10:14 na 15:14). Netoličtí se drželi hostů až do koncovky (19:21), kde již na svého soupeře nestačili.

Druhý set se odvíjel velmi obdobně. Jakub Škoda esem (6:6), pak Luboš Novák zaškodil svým podáním (9:14) a ovšem opět rozhodla až koncovka setu, kdy od stavu 20:21 domácí na své hosty opět nestačili.

Do třetího setu poslali domácí Luďka Filipa a ze všech jakoby spadla nervozita. Vše odstartoval Jan Suchý svým servisem (4:1), pak Luděk Filip jednoblokem (8:5) a první výrazný odskok domácích (11:6) zastavila Praga svým oddechovým časem. K druhému rozjezdu Netolic přispěla promyšlená zalívka Jakuba Škody (15:11) a i jedna z dalších smečí Luďka Filipa již na 20:13. Předposlední balón tohoto setu uhrál Zbyněk Baron, kdy zaskočil soupeře svým z postu libera netradičním míčem přes síť.

Čtvrtý set ještě mohl domácím vrátit naději na nějaký bod z tohoto duelu, a tak diváci viděli velice vyrovnaný souboj (10:10), po kterém přišel první zlom tohoto setu při podání Michala Hanáka, který svou smečí nad netolickým blokem završil Ivo Hulpach již na 10:16. Netoličtí se z tohoto náporu ještě otřepali a po smeči Ondřeje Macha (18:21) byli téměř na dosah k srovnání setu. Ale to se už Michal Hanák opět vrátil na podání, dal dvě esa (18:24) a o vítězi zápasu bylo rozhodnuto.

Netolice – Praga 0:3 (25:27, 19:25, 22:25). Do odpoledního zápasu šli domácí s čistou hlavou a právem jim patřil úvodu prvního setu (8:4, 10:6) a přispělo k tomu i další střídání. Na smeči se blýsknul Tomáš Bartoš a stál u několika důležitých balonů nejprve na 16:14 a později na důležité vyrovnání již na 24:24. I přes veškerou snahu celého týmu koncovka setu opět patřila hostům.

Druhý set domácím nevyšel, a tak se pokusili o zvrat utkání v tom třetím, kdy od stavu 17:17 šla obě družstva stále vedle sebe až na skóre 22:22. Zde se opakoval scénář ze všech předešlých koncovek, kdy hlavním dirigentem duelu nebyl nikdo jiný než Novák.

Druhou ligu čeká první letošní přestávka, po které pojedou netoličtí volejbalisté na palubovku VK Karlovarsko B, kde mají na soupisce také několik významných extraligových hráčů.

Výsledky ostatních zápasů: Jirkov – Modřany 1:3 a 1:3, Domažlice – Dobříš 3:0 a 1:3, Česká Lípa – Karlovarsko B 3:0 a 3:2, Plzeň – Chabařovice 3:2 a 3:0.

1. Modřany 6 2 22:14 18
2. Česká Lípa 6 2 20:12 16
3. Domažlice 5 3 18:12 14
4. Slavia Plzeň 5 3 18:14 13
5. Praga Praha 4 4 17:16 13
6. Karlovarsko B 4 4 16:17 13
7. Netolice 4 4 15:18 11
8. Jirkov – Ervěnice 3 5 14:17 10