Jablonec doma - 29. a 30. kolo

Volejbal Netolice - zápas Netolice x Jablonec (22/2/2014).

Netoličtí volejbalisté sehráli dva vynikající a vítězné zápasy na domácí palubovce s aktuálně třetím týmem průběžného pořadí TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou. V prvním zápase se hostující tým snažil domácí přehrát, ale ti se nedali a v pátém setu si vítězství pojistili pětibodovým náskokem. V odpoledním zápase pak ukázali svým divákům svou vracející se formu. Do průběžného pořadí si přidali pět bodů a s malým štěstím mají ještě možnost pomýšlet na třetí místo v této sezóně.

První zápas – Netolice x Jablonec nad Nisou 3:2 (25:22, 19:25, 16:25, 25:20 a 15:10).

Téměř vyléčená zranění umožnila netolickým volejbalistům vlétnout do prvního setu s plným nasazením a hned v úvodu setu posílají hosty na lavičku za stavu 8:3. Ztráta koncentrace donutila domácí vzít si oddechový čas 10:11 a začít pěkně od začátku. Svým opětovným nástupem nutí jablonecké k vybrání obou oddechových časů (19:16 a 22:18) a konec setu dohrávají pod kontrolou. Následující dva sety patřili jednoznačně hostujícímu týmu, který ze sebe vydal úplně vše aby domácí zlomil. Netolice hledali recept jak skóre otočit a po střídání na všech postech se to konečně povedlo. Snad trochu unavený Jablonec se novému náporu jen ztěžka brání a svůj první oddechový čas si bere již za stavu 6:3. Netolice si vytvářejí několika bodový náskok, který si v poklidu udržují (12:5, 16:10 a 19:15). V koncovce se jablonec ještě snaží rozhodit rytmus domácích oddechovým časem  21:15, ale ti si i přes malé zaváhání čtvrtý set připisují na svůj účet. V rozhodujícím setu si jdou domácí jednoznačně za výhrou a hostující družstvo je mu brzdit hned v úvodu setu (4:1). Ale zbytek setu patří domácím – technický čas 8:4 a druhý nezdařený pokus o zastavení Netolic 10:5. Domácí si své vítězství pohlídali a obdrželi za to bouřlivé ovace ze strany svých diváků.

Druhý zápas – Netolice x Jablonec nad Nisou 3:0 (25:13, 25:18 a 25:22)

Do druhého zápasu jakoby jabloneckým po prohře v prvním duelu nezbyla skoro žádná energie. A tak je zápas jednoznačnou exhibicí pro netolické volejbalisty, kteří určitě potěšili své diváky. Průběh prvního setu (4:1, 8:3 a 16:9) napovídal, že první oddechový čas Jablonce je na spadnutí. Ten přichází však pozdě, až za stavu 19:11, kdy bylo o setu již rozhodnuto. Druhý set přináší stejně pohledný volejbal ze strany domácích (8:5, 16:11) a následují dva beznadějné pokusy hostujícího družstvo o zlomení tempa domácích (20:12 a 22:16). Netolice jsou na koni a hnáni svými věrnými fanoušky trhají v úvodu setu Jablonec na kousky: 8:2 a oddechový čas 11:3. Jablonec se ještě snaží o změnu vývoje utkání a Netolice jej zastavují 19:15. Trochu nervozity na straně domácích dovoluje hostujícímu družstvu se dotáhnout na tříbodový rozdíl 22:19. Ale koncovku si netoličtí volejbalisté opět pohlídali a snad definitivně prolamují svou trochu nevydařenou druhou polovinu soutěže.

Pro plné zotavení a nabrání nových sil nahrává i poslední hrací přestávka této sezóny. Po té se Netolice představí v hale TJ Jiskra Domažlice které jsou aktuálně o příčku pod nimi. Do posledního domácího zápasu této sezóny pak přivítají volejbalisty TJ Lokomotiva Liberec I, kteří budou hrát o udržení této soutěže pro svůj oddíl. Netoličtí diváci a fanoušci se tak snad 15. března přijdou na své a jejich hráči jim dají krásný dárek na rozloučenou s touto sezónou.