Doma s USK Slavia Plzeň - 3.10.2010

Druholigový volejbalový podzim na jihu Čech, odstartovaly dva sobotní zápasy netolických volejbalistů. Hned první zápas letošní sezóny jim však podle jejich plánů nevyšel. Své hosty USK Slavia Plzeň, nedokázali v prvních dvou setech vůbec zastavit. Ve třetím sice zvítězili, ale Plzeň měla v koncovce čtvrtého setu více síly, a vítězství si nenechala utéct. To odpolední zápas už vypadal jinak, po velice vypjaté a snad až nekonečné koncovce prvního setu (35:33) pak za delší konec tahaly více Netolice. A tak i přes malé zklamání z dopoledního zápasu si připsaly své první tři body. O vyrovnanosti obou zápasů svědčí i shodný poměr vyhraných a prohraných míčů (191:191).

Netolice x Plzeň 1:3 (16:25, 19:25, 25:14 a 23:25)

Úvodní rozpačitá část prvního setu přinesla až do stavu 9:10 trochu až opatrný volejbal na obou stranách. Pak ale přišla chvíle muže tohoto setu plzeňského Jiřího Ulče, jehož skákané podání nebylo domácí družstvo schopno přijmout. Netolice vypotřebovaly oba své oddechové časy, než dokázaly konečně otočit (9:16). Zbytek setu již byl pod taktovkou Plzeňského družstva. Druhý set byl pro netolické volejbalisty pro změnu ve znamení zkažených podání, které si vybrali hned tří hráči v řadě, po jinak vyrovnané polovině prvního setu. Plzeň se hned chytla takto vhozené rukavice a udělala si sedmibodový náskok (11:18). To už bylo pro domácí příliš velké sousto a ztratili i druhý set. Do třetího setu poslal na hřiště trenér Netolic Milan Holeček tři nové hráče a to Jaroslava Žáčka, Tomáše Bartoše a Lukáše Holečka. Družstvo jakoby se nadýchlo a doslova sfouklo plzeňské volejbalisty 25:14. Už to vypadalo, že je zde recept na vítězství, ale trenér hostů Jiří Ulč střídá na bloku. Od té chvíle se Netolice nemohou prosadit na smeči a stav setu je vyrovnaný až do samé koncovky 22:22. Na servis však přichází opět plzeňský nahrávač Jiří Ulč a dva body z jeho raketového servisu berou domácím poslední naději.

Netolice x Plzeň 3:1 (35:33, 22:25, 25:20 a 26:24)

Odpolední první set rozjel netolický Jakub Škoda svým plachtěným servisem (7:2). Plzeň se však nevzdává a ještě před koncovkou setu vyrovnává na 19:19. Na zastavení nového rozjezdu Netolic použila Plzeň oba oddechové časy a vyplatilo se (23:23). Od tohoto stavu shlédli všichni diváci nervy drásající koncovku s vítězným koncem pro domácí tým (35:33). Druhý set již však tak zamotanou koncovku neměl, protože Netolice v něm byly stále o krok za Plzní. Oproti tomu vyrovnaný úvod třetího setu rozsekl až odskok domácích z 14:15 až na 21:15, kterému velel netolický kapitán Ondřej Mach svým velmi nepříjemným plachtěným servisem.  Čtvrtý set přinesl hned na úvod několik dlouhých výměn a bylo jasné, že se bude bojovat až do posledního dechu. Po malém odskoku hostů (9:12) tahá zpět do hry domácí svým servisem Jan Suchý (13:12). Jeden z důležitých bodů před koncovkou setu získává pro Netolice jejich libero Zbyněk Baron, který zachránil míč dlouhým skluzem až do laviček u stěny tělocvičny. I přes veškerou snahu rázem hosté odskakují na 21:24 a jen málokdo by ještě vsadil na domácí. Jakub Škoda však flintu do žita nehodil a svým servisem opět nastartoval své spoluhráče, a dovedl je až do vítězného konce 26:24.

Příští sobotu čeká na Netolice cesta k Chomutovu na palubovku volejbalového klubu Jirkov – Ervěnice. Netoličtí diváci se však již nyní mohou těšit na přespříští sobotu, kdy jejich tým bude hostit VK Karlovarsko B.