Doma s Mladou Boleslaví 3 body - 5.12. 2015

Jednoznačným vítězstvím 3:0 ve druhém duelu udělali radost nejen svým fanouškům, ale především zastavili případný odskok tohoto prvního družstva, na které aktuálně ztrácí čtyři body. Třemi body tak upevnili svou třetí pozici a pokud příští sobotu nezaváhají a nad předposledním týmem TJ Lokomotiva Česká Lípa vyhrají, zůstanou na této pozici i přes plánovanou vánoční přestávku druholigového volejbalu.

Netolice – Mladá Boleslav 1:3 (19:25, 24:26, 25:18, 21:25). Do ranního zápasu vstoupili Netoličtí se zbytečnou nervozitou a možná i trochu s respektem a takto snížený herní projev na aktuálně vedoucí družstvo nemohl stačit. Úvod prvního setu přinesl velmi vyrovnaný volejbal, kdy po smeči Davida Třísky (7:7) pak svým podáním posílá Netolice do prvního technického času Jakub Škoda. Ale pak od stavu 13:14 začínali domácí ztrácet s hosty kontakt a ti si šli především zásluhou Marka Dlouhého bod po bodu pro vítězství.

Druhý set vypadal již pro Netolice mnohem lépe. Jaroslav Matys na pozici nahrávače vytáhl několik opravdu zdařilých náher a smeče z rukou Lukáše Holečka (14:11) nebo Jaroslava Žáčka (18:15) zazvonily o zem. Po velmi důrazném bloku Petra Šandy (22:19) si hosté raději vzali oddechový čas. Dvě chyby v obraně a Marek Dlouhý však opět stál domácím v cestě zisku vítězného setu a to i přes jejich vedení v koncovce 24:22.

Ve třetím setu již bylo patrné plné odhodlání Netolic zlomit své dosavadní prokletí a jejich herní projev se konečně vrátil zpět. Na první oddechový čas posílá své družstvo Jaroslav Matys svým jednoblokem (8:5) a podruhé opět on po své nahrávce, kterou zasmečoval středem sítě Jakub Škoda (16:13). Zlomový okamžik tohoto setu přišel vzápětí, kdy Netoličtí poprvé zablokovali Marka Dlouhého a jejich sebevědomí narostlo doslova před očima.

Do čtvrtého setu nastoupili domácí plni odhodlání a na jejich herním projevu to bylo velmi znatelné (16:12). Mladá Boleslav však ukázala, proč je na aktuálně prvém místě, srovnala na 19:19 a po trochu nešťastně odpískaném míči ze strany rozhodčích netolické družstvo ztratilo svou koncentraci a set téměř soupeři odevzdalo.

Netolice – Mladá Boleslav 3:0 (25:22, 25:12, 26:24). Do odpoledního zápasu nastoupili Netoličtí již s klidnou myslí a vědomím, že s aktuálním lídrem mohou hrát nejen vyrovnaný volejbal. Dalším bonusem byl bezesporu i klid, který na hřiště vnesl kapitán domácích Ondřej Mach a to nejen na smeči (12:10), ale především na příjmu. Svůj ostych zahodil i David Tříska, který byl velmi často koncovým hráčem velkého množství nahrávek Jana Suchého. Jedna z kombinací těchto dvou hráčů, která zasekla rozhodující klín do tohoto setu, byl excelentně zahraný pipem přes již bezmocně padající blok Mladé Boleslavi (22:20). Celý set uzavřel svou smečí ze středu sítě Jan Kalina, který jako nejvyšší hráč Netolic byl poslán na blok proti Marku Dlouhému, který se rázem přestal tolik prosazovat.

Úvod druhého setu náhodnému návštěvníkovi nemohl připadat jako duel prvního se třetím. Na podání Jan Suchý a na síti hradba složená z hráčů: David Tříska, Jakub Škoda a Petr Šanda, kterou prolomil až David Knížek za stavu 11:1. A když Zbyněk Baron, kterému oba zápasy vyšly na jedničku, opět přijímá útok soupeře a David Tříska na jednoblok přidává na 18:6, je rovnice na vítěze již známa.

Mladá Boleslav však ušetřenou sílu z trochu odevzdaného setu použila v setu následujícím a Netolice mají rázem co dohánět (9:13). K vyrovnání stavu přispěchal svému družstvu na pomoc svou smečí i střídající František Reindl (15:16) a Netolice konečně vyrovnávají na 19:19. Po vyrovnané koncovce až do stavu 23:23 pak přišla chvíle Petra Šandy, který nejprve blokem (24:23) a pak svou smečí (25:24) výrazně pomohl k vítěznému konci domácích.

11. Kadeti ČR 1 1 2 2 10:15 7

Nyní v sobotu pojedou Netolice na palubovku aktuálně předposledního družstva TJ Lokomotiva Česká Lípa, poté čeká všechna druholigová družstva již očekávaná a zasloužená vánoční přestávka.