Doma s Karlovarskem B 6 bodů - 17.10.2015

Ve svém druhém domácím vystoupení netoličtí druholigoví volejbalisté dvakrát za sebou přehráli nováčka letošní sezóny VK Karlovarsko B. Fanoušci domácího týmu shlédli v ranním duelu v prvním setu velmi vyrovnaný výkon obou družstev. Pak se ale konečně Netolice probudily a dva sety za sebou deklasovaly Karlovarsko 25:14. V úvodu čtvrtého setu ještě hosté zabrali a vynutili si pětibodové vedení, ale to bylo vše. Do půlky setu svůj náskok ztratili a Netolice si výhru ranního zápasu vzali na svou stranu.  Do odpoledního zápasu poslali netoličtí svou téměř nejmladší formaci, která po výhře úvodních dvou setu sice jeden ztratila, ale to bylo opět vše, co hostům dovolili. Po šesti odehraných zápasech se tak Netolice posouvají na čtvrté místo průběžného pořadí.

Netolice x Karlovarsko B 3:1 (23:25, 25:14, 25:14 a 25:22)

Herní projev domácího družstva v prvním setu byl podobný předešlým zápasům – rozpačitý, nervózní a působil trochu chaotickým dojmem. Od první třetiny setu bylo Karlovarsko vždy o jeden až tři body před domácím družstvem a Netolice stav vyrovnaly až v koncovce (22:22). Rozjetí hosté však set nechtěli ztratit a po dlouhých výměnách domácí přehráli. Pak ale konečně v netolickém papiňáku bouchly saze a dva následné sety Netolice bez rozpaků přehrály Karlovarsko dvakrát za sebou o jedenáct bodů. Přinesly tak velikou radost do očí všech skandujících domácích fanoušků, pro které byla jakousi třešničkou na dortu smeč Davida Třísky pipem, chytře na padající blok hostů nahraná Janem Suchým. Karlovarsko se však během přestávky mezi sety otřepalo a úvod čtvrtého setu nevypadal pro Netolice vůbec dobře (6:12). Rozhozenou obranu na síti přišel spravit Lukáš Holeček, který vystřídal nováčka družstva Jana Kalinu. Dva tři bloky, nějaký ten vydařený servis a Netolice byly zpět (15:15). Do stavu 21:21 pak obě družstva přidávají vždy po jednom bodu, až do momentu kdy dvojice Jan Suchý a Jakub Škoda pro svůj tým přidala dva body k dobru a o vítězi bylo rozhodnuto.

Netolice x Karlovarsko B 3:1 (25:20, 25:14, 22:25 a 25:16)

Do odpoledního zápasu nastoupilo téměř to nejmladší co netolické družstvo ve svém kádru má a pod taktovkou Jaroslav Matyse, na pozici nahrávače, dovedlo i tento zápas k výhře. Mimo velice stabilního výkonu s velmi úspěšnou bilancí Jaroslava Žáčka na postu smečaře, je nutné vyzdvihnou především Tomáše Bartoše. Který se v tomto zápase našel a předvedl, že na tuto soutěž nejen opravdu má, ale že se s ním musí v sestavě počítat. Právě tato dvojice přinesla na hřiště změnu nejen na smeči, ale i na podání, na kterou hosté nemohli najít recept. Pokud něco dalšího roztleskalo všechny přítomné diváky tak to byl dobře přečtený zkrácený míč na druhou z rukou karlovarského nahrávače, pro který si úspěšně přes půl hřiště došel Roman Vácha na postu libera. Podobně obětavé zákroky přinesl i poslední set, ve kterém při výměně na 10:3 skočili rybičku dokonce tři hráči za sebou. Domácí vyhráli zaslouženě a svým věrným fanouškům poděkovali nejen potleskem, ale i tradiční hromadnou rybičkou celého družstva.

Na příští, tentokrát jen jeden a to odpolední, zápas odjedou netoličtí volejbalisté tuto sobotu do Liberce, kde na ně bude čekat družstvo kadetů, kteří byli českým volejbalovým svazem do této soutěže nasazeni v rámci jejich herní přípravy. Následovat bude již standardní dvojzápas a to poslední říjnovou sobotu v Pražských Modřanech.