6.2.2015 - s Modřany plný bodový zisk

Po předposlední druholigové přestávce v letošní sezoně se netoličtí volejbalisté tuto sobotu opět představili svým divákům.

Jejich soupeřem byly pražské Modřany. Domácí však soupeře nepustili příliš ke hře a došli si pro dvě důležitá vítězství. Odsunuli tak zpět na třetí příčku ústecký VK Slovan Chabařovice, se kterým si to právě o toto místo v příštím duelu rozdají. Bude se jednat o jeden ze dvou posledních klíčových zápasů (ten druhý bude s aktuálním lídrem z Mladé Boleslavi), které by měly rozhodovat o jejich letošním umístnění.

V rámci příprav na závěr sezony mohli tuto sobotu diváci v netolické hale viděli významnou novinku v jejich herní sestavě. Poprvé za druholigové působení tohoto mužstva odehrával oba zápasy Jaroslav Matys a hned dvakrát 3:0. Jan Suchý tentokrát sáhl místo nahrávky po roli trenéra a mohl tak lépe než ze hřiště vidět všechna slabá místa týmu. Právě na ta se v závěru sezony bude netolické družstvo soustředit při svých trénincích.

Netolice – Modřany 3:0 (25:16, 26:24, 25:21). Do stavu 13:13 se hrál v prvním setu velmi opatrný volejbal bez výraznějších akcí na obou stranách. První, kdo vzal do svých rukou osud tohoto setu, bylo blokařské duo Jakub Škoda – Lukáš Holeček. Zatímco svým servisem škodil zpoza zadní čáry Jakub Škoda, Lukáš Holeček vše zbývající čistil na saku a tak si Netoličtí vybudovali svůj první odskok na 19:15. A když pak Jaroslav Matys svým esem zvýšil již na 22:15 a trápil soupeře až do 24:15, bylo již o všem rozhodnuto. Modřanské družstvo však není v této soutěži žádný nováček a hned v následujícím setu ukázalo svou sílu (4:10). Netoličtí jejich úvodní tlak ustáli a tentokrát podávajícího Jakuba Škodu podržel několika smečemi David Tříska a rázem bylo vše jinak (ze 7:11 na 13:11). Vyrovnaný set (20:20) pak pro domácí získal na bloku Lukáš Holeček, který po vyrovnání na 24:24 zavřel soupeře dvakrát svým nekompromisním blokem. Ve třetím setu začaly rozhodovat zkušenosti některých hráčů a právě kapitán netolického družstva Ondřej Mach se blýskl několika velmi zdařilými technickými údery například na první významnější odskok domácích (14:9). Přidali se i ostatní, jako Jakub Škoda v pozici univerzála svou smečí podél bloku již na 21:14. V koncovce pak Netolice set trochu vypustily (23:20), ale o své vítězství se připravit nenechaly.

Netolice – Modřany 3:0 (25:19, 25:23 a 25:19). Do druhého zápasu nechal Jan Suchý na lavičce Davida Třísku a postavil na hřiště smečařské duo Jaroslav Žáček a Tomáš Bartoš. A byl to právě Jaroslav Žáček, který svou vydařenou smečí poslal svůj tým na první oddechový čas (8:5). Netoličtí si drželi svůj několikabodový náskok, ke kterému přispěla i jedna z rychlých kombinací středem sítě Jaroslava Matyse a Jana Kaliny (18:15), nebo o chvíli později, ale tentokrát s Lukášem Holečkem, již na 24:18. Ve druhém setu se domácí trápili (6:7, 13:15) a stále jen dotahovali (18:19). Vše se změnilo, když se netradičně vedle sebe na síti objevili Lukáš Holeček a Jakub Škoda a svůj úkol zastavit soupeře odvedli na jedničku (z 19:20 na 21:20). Petr Šanda pak přidal svou smečí na 23:21 a Netolice si koncovku setu pohlídaly. Do třetího setu nastoupil opět David Tříska a po vyrovnaném úvodu (9:9) svou dělovou ránou na 14:13 doslova probudil své spoluhráče: Jan Suchý eso 16:14, Tomáš Bartoš smečí 19:15, Petr Šanda blokem 21:15. Jednou z posledních kapiček mohlo být eso z rukou Davida Třísky (23:15), po kterém ale přišel málem rozhodující výpadek v koncentraci. Domácí družstvo nemohlo najít recept na nově postavené hráče Modřan, kteří neměli co ztratit a tak jeli na úplné hraně rizik z 24:15 až na 24:19, kdy je Netolice konečně zastavily svým blokem.

Jak již bylo zmíněno v úvodu, následující duel s aktuálně třetím VK Slovan Chabařovice bude pro netolické volejbalisty jedním z klíčových zápasů této sezony. Domácí diváci si na další zápas na jihu Čech tak budou muset počkat do dvacátého února.

Výsledky ostatních zápasů víkendového dvoukola: Plzeň – Dansport 3:0 a 3:0, Česká Lípa – Jirkov / Ervěnice 3:0 a 3:1, Mladá Boleslav – Karlovarsko B 3:0 a 3:0, Jablonec – Chabařovice 1:3 a 3:1.

1. Mladá Boleslav 18 2 3 4 68:32 61
2. Netolice 15 3 1 8 61:42 52
3. Chabařovice 13 5 1 8 61:47 50
4. Slavia Plzeň 12 3 1 11 55:47 43
5. Ervěnice 9 5 3 10 55:55 40
6. Modřany 11 3 1 12 49:51 40
7. Karlovarsko B 12 0 4 11 51:50 40
8. Česká Lípa 9 2 3 13 46:57 34