Z Chabařovic bohužel bez bodu 13.2.2016

Volejbalisté Netolic ve druholigovém duelu o aktuální druhé místo s VK Slovan Chabařovice neuspěli. Oba sobotní zápasy prohráli a posunuli se tak na třetí místo průběžného pořadí.

Víc než volejbalově neuneslo zápasy jihočeské družstvo poměrně jednostranné rozhodování jednoho z rozhodčích, který netolickému družstvu v průběhu obou zápasů nasázel čtyři žluté a dokonce i jednu červenou kartu. A tak netoličtí volejbalisté oslabeni o svou údernou sílu Petra Šandu přišli v průběhu zápasu i o svou koncentraci. Bez té se rozhodně takovýto klíčový zápas vyhrát nedal. Po zápase se kapitán netolického družstva Ondřej Mach přiznal, že takovéto chování od rozhodčího za svou volejbalovou kariéru ještě nepoznal. Pohled do výčtu zbývajících zápasů však ještě nad netolickým družstvem úplně hůl neláme. Chabařovické družstvo, stejně tak jako oni, má ještě před sebou zápas s aktuálním lídrem letošní sezony, Mladou Boleslaví. Tam se tedy pravděpodobně teprve rozhodne o pomyslném konečném pořadí. Je ale možné, že Netolice nakonec doplatí na ztracené body s karlovarským družstvem, které proti nim jako jedinému z týmu z čela tabulky postavilo extraligové hráče.

Chabařovice – Netolice 3:0 (25:21, 25:16, 25:23). Do zápasu nastoupilo družstvo hostů opět pod nahrávačskou taktovkou Jaroslava Matyse. A vývoj setu byl vyrovnaný (15:15) až do jeho koncovky 21:21. Zde přišel první velmi sporný míč zapískaný ve prospěch domácích, kteří jen ztěžka skrývali i své překvapení o výroku rozhodčího. I přes oddechový čas (23:21) s již první žlutou kartou netolické družstvo set nedokázalo zvrátit. Druhý set začal velmi podobně a až do stavu 11:12 hosté tahali za delší konec. Po několika výměnách přišel další sporný míč, kde to sice Netoličtí ustáli bez získání další karty, ale jejich koncentrace byla pryč a set téměř soupeři odevzdali. Třetí set mohl vše rozhodnout, a tak se na obou stranách začalo tlačit na pilu a každé družstvo se snažilo urvat každý míč (13:16). Netoličtí se dostali zpět do své pohody a tlačili soupeře každou další výměnou (16:19). Chabařovice však před koncovou vyrovnaly (21:21) a dokonce šly i do vedení (23:21). Netolice se nevzdaly své příležitosti a David Tříska ještě pro své družstvo získal vyrovnání (23:23). Domácí okamžitě reagovali oddechovým časem, po kterém jejich náporu již hosté podlehli definitivně.

Chabařovice – Netolice 3:1 (23:25, 25:22, 25:13, 25:14). Do druhého zápasu Netoličtí vlítli s čistou hlavou a na jejich herním projevu se to hned projevilo. Ve velmi vyrovnané koncovce (22:22) pak svému soupeři dovolili již jen jediný bod. Ve druhém setu si hosté opět vybudovali několikabodový náskok (5:9) a vypadalo to, že tento duel již nebude pro domácí tak jednoduchou záležitostí. Ještě před koncovkou to vypadalo s domácím družstvem špatně (16:20), ale hosté zaváhali a vše bylo hned jinak (21:20). Tentokrát si domácí koncovku setu vzít nenechali a bylo srovnáno na 1:1. Zlom druhého setu přišel za stavu 8:12, kdy rozhodčí opět vytáhl své karty a netoličtí hráči tuto křivdu prostě neunesli. Domácí se tak náhle ocitli na vlně a jejich skákaný servis zesílil na své razanci. Vše se jakoby uklidnilo až po ukončení setu. Začít s čistou hlavou nebylo pro hosty zrovna jednoduché, ale zvládli to. Zakousli se do své touhy po vítězství a z 9:6 otočili na 9:10. Jejich rozjezd však zastavila další žlutá karta (12:12), po které následovaly další dvě a jedna červená k tomu. To už bylo dost i pro ty nejklidnější hráče, a tak bylo o zápase rozhodnuto.

Ostatní výsledky: Dansport Praha – Jablonec 3:2 a 3:0, Modřany – Mladá Boleslav 3:1 a 2:3, Karlovarsko B – Česká Lípa 2:3 a 2:3, Ervěnice – Plzeň 3:0 a 1:3.

11. Kadeti ČR 2 1 3 4 16:25 11

Dalším soupeřem Netolic bude tuto sobotu TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou. Bude se jednat o předposlední domácí zápas letošní sezony a tak jsou všichni diváci opět zváni nejen na ranní zápas od 10:00, ale i na ten odpolední v již tradičním čase od 14:00 hod.