Turnov doma - 5. a 6. kolo

Volejbal Netolice - zápas Net. x Turnov. (19.10.2013)

Netoličtí volejbalisté, i přes první letošní prohru, obhájili svou zatímní vedoucí pozici v druholigové „A“ skupině. Do netolické haly přijeli hráči VK Turnova s bývalým reprezentantem Petrem Konečným. Do prvního zápasu nastoupil domácí tým s obrovskou touhou po výhře. Jejich veliké odhodlání a týmová hra jim toto vytoužené vítězství přinesla. Do své oddílové statistiky tak připsali nový zápis pěti vyhraných zápasů v řadě. Do prvního zápasu dali domácí opravdu vše a snad proto jim do druhého duelu již nezbylo tolik sil. Loni třetí tým této skupiny se rozjel a nebyl k zastavení. Netoličtí volejbalisté tak prohráli svůj první letošní zápas a ze sobotního dvou-utkání si odnesli jen tři body.

První zápas – Netolice x Turnov – 3:1 (24:26, 25:17, 30:28 a 25:22)

Celý zápas byl přehlídkou opravdu vypjatých situací až do konce každého setu. V prvním setu se obě družstva snažila aby jim soupeř neutekl o moc bodů a tak byl stav setu neustále vyrovnaný. Do prvního technického času šli netoličtí volejbalisté s jedno bodovým náskokem 8:7. Stejně tomu bylo i ve druhém 16:15, pak ale domácí družstvo poprvé prohrávalo 18:19 a vzalo si svůj první oddechový čas. Netolickým se povedlo vyrovnat na 21:21 a svým oddechovým časem reagoval soupeř z Turnova. Hostující tým se následným střídáním snažil posílit svůj blok, ale domácí tým otáčí skóre na 24:24. Vypjatá koncovka vyšla lépe hostujícímu týmu a vyhrává 24:26. Druhý set až do stavu 14:12 přináší podobnou hru na obou stranách. Pak přichází vydařená série na straně domácích a jejich nástup zastavuje tvrdou smečí až Petr Konečný. Ale to již netolický tým má na svém kontě náskok 20:14 a set dohrává v poklidu 25:17. Nástup do třetího setu 5:0 zařídil tvrdý servis z rukou domácího nahrávače Jan Suchý. První technická čas za stavu 8:3 tak přinášel domácím fanouškům naději na poklidný zbytek třetího setu. Turnov však svou pečlivou hrou pomalu srovnává až na 17:17. Od tohoto stavu oba týmy předvedli opravdu dramatický volejbal a takměř čtyřicet diváků, kteří přišli na ranní zápas si určitě přišlo na své. Posuďte sami dramatičnost koncovky od stavu 24:24 (24:25, 25:25,25:26,26:26, 27:26,27:27, 28:27,28:28, 29:28) až do výsledných 30:28. Volejbalisté Turnova však nijak nepolevili a ve čtvrtém setu se poprali o každý bod. Do poloviny setu byl tak stav vyrovnaný 11:11, ale pak domácí odskakují o pár míčů. Hostující tým dotahuje až před blížící se koncovkou na 22:21, ale jejich snaha je již marná. Netoličtí volejbalisté si nechtějí nechat vzít své páté vítězství v řadě a ukončují set vítězně 25:22.

Druhý zápas – Netolice x Turnov – 1:3 (14:25, 18:25, 25:18 a 18:25)

Tíha vítězství a fyzická únava to jsou dva důvody prohry odpoledního zápasu netolických volejbalistů. Další dva bezesporu jsou, změna rytmu hry pod taktovkou druhého nahrávače a úderná síla Petra Konečného. Do odpoledního zápasu nastupovali netoličtí volejbalisté ještě s úsměvem. Ale soupeř ho z jejich tváří rychle vymazal. Snad ještě do stavu 5:5 to vypadalo, že se blíží další dramatický zápas, ale pak začal soupeř navalovat body. Od stavu 11:14 netoličtí ztrácí kontrolu nad setem a připisují si dvanáctý bod až v soupeřově koncovce 12:22. Pod takovým tlakem se již nedá nic dělat a domácí prohrávají 14:25. Trochu otřesení, ale stále s odhodláním otočit vývoj utkání se domácí pouští do druhého setu. Jejich duel je vyrovnaný až do stavu 13:13 po kterém dochází fyzická síla a navyšují své konto již jen o pouhých pět bodů. Turnovský tým tak zaslouženě vyhrává 18:25 a má dvou-setovou výhodu nad domácím týmem. Po dvou takto prohraných setech není již co ztratit a tak trenér netolického družstva povolává na střídání lavičku. Snad změna rytmu, nebo ukolíbání soupeře, přináší otočení skóre. Netoličtí rázem poprvé vedou a při prvním technickém čase jdou na lavičku za stavu 8:5. I do druhého technického času odchází vítězně a tak si soupeř bere svůj v tomto zápase první oddechový čas (20:16). Netoličtí však mají tento set již pod kontrolou a vítězí 25:18. Turnov nechce nic nechat náhodě a do stavu 8:8 snad jen udržuje stav duelu. Pak ale začíná přidávat na tlaku a po každé výměně si odnáší nějaký ten bod na víc. Trenér domácího družstva se snažil zastavit již jejich rozjezd oddechovým časem  za stavu 9:12. Ale od stavu 14:19 již nebylo kde brát, takměř došlo odhodlání, ale hlavně i fyzická síla. Druhý oddechový čas za stavu 14:21 sice přinesl otočení bodové šňůry hostujícího týmu, ale na konečný stav 18:25 již neměl velký význam.

Druholigový volejbal čeká první volný víkend, takže bude dost času na regeneraci a přípravu na další opravdu těžký duel. Po loni třetím Turnově, čeká netolické volejbalisty v loňském roce druhý tým Chabařovic. Bude to boj o špičku tabulky a rozhodně to nebudou mít jednoduché. V Chabařovické hale se soupeřům moc nedaří a tak by jejich skalp byl jistě velmi drahocenným úlovkem. Popřejme netolickým volejbalistům hodně štěstí a jejich diváky zveme na další domácí střetnutí 9. listopadu do netolické haly. V tomto kole přijede do Netolic nováček letošní sezóny VK Sokolova.