Poslední dvojzápas doma za 6 bodů - 19.3.2016

Druholigový volejbal má za sebou poslední kolo, po kterém se vítězem skupiny „A" stal Volejbalový klub Slovan Chabařovice. Náš jediný jihočeský zástupce v této soutěži TJ Netolice 1892 udržel třetí místo.

V posledním duelu tuto sobotu udělal krásnou tečku za svou vydařenou sezonou, když ve své hale dvakrát porazil volejbalisty České Lípy 3:1 a 3:0. Netoličtí volejbalisté si tak přidali další cennou trofej z letošní sezony. Po výhře na mezinárodním turnaji v Salzburgu, obhájení prvního místa Sportovce okresu Prachaticka v kategorii kolektiv okresu, přidali o příčku horší než loni, ale stále pozici na bedně i ve druhé lize.

Netolice – Česká Lípa 3:1 (25:19, 20:25, 25:11, 25:17). Vstup do prvního setu se domácím příliš nezdařil (5:10), ale do týmu se konečně vrátil David Tříska, jehož prudká smeč zazvonila na rozjezd za stavu 10:12. Jaroslav Matys, který jako nahrávač držel taktovku hry v ruce, pak zlomil soupeře svým servisem (až na 16:12). Když v koncovce Petr Šanda za zadní zóny přidával na již 21:17, Netolice svůj set dohrály v poklidu. Česká Lípa bojovalo o udržení v této skupině, a tak druhý set opět začala s velkým náporem a vybudovala si obdobný náskok (5:11). Její touha po odvrácení konečné deváté pozice a možnosti opustit tuto soutěž, byla silnější než netolických hráčů, kteří tento set podcenili. Ve třetím setu si Netoličtí pohlídali začátek, například když se blokařskou parádičkou blýskl Jakub Škoda, když jednoblokem zařídil bod na středu hřiště (7:4), nebo když Zbyněk Baron na pozici libera dlouhou rybičkou po palubovce zachránil další míč (8:6). V netolické mašině pak bafly saze a jejich dokařská hradba byla pro soupeře zapeklitým oříškem (17:9). Všemu tomu nasadil korunu svou nepříjemnou plachtou Lukáš Holeček, který si nejprve připsal přímý bod ze servisu, který soupeř jen tečoval, a pak poslal na polovinu soupeře dvě esa za sebou (20:9). S esy se rázem roztrhl pytel a v následném setu se přidali David Tříska (3:1) a Petr Šanda (8:3). Netoličtí volejbalisté se dostali na vlnu, ze které je Česká Lípa již nedostala, a v poklidu dotáhli zápas do vítězného konce.

Netolice – Česká Lípa 3:0 (25:23, 25:21, 25:15). Do odpoledního zápasu Netoličtí trochu zamíchali se sestavou a svou blokařskou uniformu oprášil František Reindl. Volejbalistům České Lípy šlo o vše, a tak byl začátek prvního setu velmi vyrovnaný. I přesto domácí začali pomalu budovat svůj náskok, nejprve Jan Kalina pozorně na síti na 8:6, pak Tomáš Bartoš smečí na 9:6. Hosté se je snažili zastavit a použili k tomu oba oddechové časy (14:11 a 19:15), ale Petr Šanda přidal podáním na 20:15 a následoval ho Tomáš Bartoš svou smečí již na 21:15 a o chvíli později na 22:17. Česká Lípa se dál snažila, ale domácí byli nad její sílu. Druhý set rozjeli Netoličtí ve stejném duchu (8:5), ale pak pozvolna ztráceli koncentraci a hosté srovnali na 17:17. Česká Lípa ucítila svou příležitost a do stavu 19:19 se rvala o každý míč. Pak se ale domácí vrátili do hry a set nekompromisně ukončili 25:21. Co si přát víc než vstup do setu 8:2. I přes malé polevení na straně domácích (9:5) přišlo několik volejbalových parádiček pro diváky. Jan Suchý sehrál nádherný signál středem sítě s Janem Kalinou (11:7), David Tříska skákaným servisem čtyři přímé body (15:7) a netradičně na pozici univerzála předvedl své Jakub Škoda dvakrát ze zadní zóny (16:8 a 21:13). Z téhle euforie nemohla Česká Lípa Netolice dostat a tak domácí diváci sklidili za svou celoroční práci zasloužený dlouhý potlesk a nechyběla ani tradiční rybička celého týmu.

Tím ale poděkování netolických volejbalistů jejich věrným divákům, svému sedmému hráči v poli, neskončilo. Následovalo hromadné focení se všemi přítomnými diváky a bývalými hráči netolického družstva, mezi kterými nechyběli ani ti, co tento oddíl před více než padesáti lety zakládali (20. října 1964), například Karel Pižl nebo první trenér tohoto oddílu Jan Kneifl. Hlavním smyslem tohoto focení a následné společné oslavy bylo však poděkování i těm, kteří se aktivně starají o chod tělovýchovné jednoty a mají na svých bedrech mnohdy neviditelnou, ale dosti úmornou práci, jako jsou například Bohumír Hájek a Bohumír Mach. Nebo Pavla Machová, která na svá bedra vzala roli zapisovatelky, a to nejen po dobu pěti let účasti Netolic v druhé lize, ale i mnoho let předtím.

Ostatní výsledky závěrečných dvou kol: Dansport Praha – Mladá Boleslav 1:3 a 1::3, Jablonec nad Nisou – Slavia Plzeň 1:3 a 1::3, Chabařovice – Jirkov / Ervěnice 3:1, 3:0, Modřany – Karlovarsko B 3:2 a 3:0.