Liberec venku - 15. a 16. kolo

Volejbal Netolice - zápas Liberec x Netolice (7.12.2013)

Na další druholigový zápas odjeli netoličtí volejbalisté na palubovku loni šestého družstva TJ Lokomotiva Liberec I. A stejně jako v loňské sezóně zde první zápas vyhráli až v pátém setu a odpolední opět v pátém setu prohráli (pro připomenutí sezóna 2012/13: Liberec x Netolice - 2:3 (23,-22,18,-13,-8) a 3:2 (-22,-19,15,23,11)). Této bilanci napomohl dvě stejné věci, jiný typ balónů, které jako jedno z mála ještě používá Liberecké družstvo. Ale také bývalý extraligový hráč a reprezentant Daniel Matoška, který podržel domácí družstvo hlavně v koncovkách setů.

Liberec x Netolice 2:3 (25:22, 26:28, 25:19, 17:25 a 6:15)

Netolice nastoupili do zápasu ve složení: nahrávka J. Matys, smeč O. Mach a D. Tříska, univerzál P. Šanda a na bloku J. Škoda s L. Holečkem. Průběh prvního setu nevypadal pro hostující družstvo vůbec špatně (technické časy – 8:7 a 16:15) a dokonce Netolice donutí soupeře k prvnímu oddechovému času za stavu 20:20. Za stavu 21:21, ale přichází na palubovku kapitán Liberce D. Matoška a koncovku otáčí na stranu domácích. Netolice ještě střídají (23:22) nahrát jde J. Suchá a na smeč L. Filip, ale ani tato sestava již stav neotáčí. Ve druhém setu se po zranění J. Matyse střídá a nahrávat jde J. Suchý. Druhý technický čas (13:16) dával naději na zvrat v setu. Ale do koncovky opět nastupuje D. Matoška (20:22) a rázem je stav 25:25. Netolický trenér M. Holeček posílá na posílení útoku J. Filipa a ten pomáhá v dramatické koncovce k vítězstvím Netolic. Do třetího setu střídají domácí na bloku a to se jim vyplatilo (druhý technický čas 16:10) plus pojišťují koncovku setu svým kapitánem již od stavu 18:12 a s převahou vítězí. Do dalšího setu střídají i Netolice a na blok přichází F. Reindl, celé družstvo je rozhodnuté zvrátit zápas a vstup do zápasu se jim daří (3:8). Oddechový čas na straně Libereckého družstva za stavu 17:24 je jen zastavením hry, které na výhře Netolic již nic nemění. V tomto složení dohrávají hostující družstvo i pátý set, ve kterém přehrává domácí jednoznačně 6:15.

Liberec x Netolice 3:2 (19:25, 20:25, 25:23, 25:22 a 15:10)

Do odpoledního setu Netolice doslova vlítli a v prvních dvou setech jednoznačně přehráli domácí družstvo. Bohužel právě snadná výhra prvních dvou setů způsobila polevení na koncentraci celého družstva, kterou ve třetím setu zastavuje trenér Netolic oddechovým časem za stavu 14:11. Netolice hned srovnávají skóre (14:14), ale do koncovky opět přichází kapitán domácích a hru zastavuje hostující družstvo (22:20). Netolice ještě srovnávají na 23:23, ale Liberec ještě střídá nahrávače a set ukončuje ve svůj prospěch. Čtvrtý set je úplnou kopií třetího, celou dobu vyrovnaný set zastavují až Netolice za stavu 22:20, opět srovnávají (22:22), ale na tom to stavu bohužel i končí. Do pátého setu tentokrát vstupují lépe domácí (8:4) a svůj náskok si drží až do konce zápasu. Snad již trochu unavení volejbalisté Netolic tak prohrávají a stejně jako v loňské sezóně přivážejí z liberce v uvozovkách jen tři body.

Posledním soupeřem první poloviny sezóny budou netolickým volejbalistům hráči VK Prasyl Mladá Boleslav. Kteří posílili svůj kádr a aktuálně obsadili první příčku průběžného pořadí. Zápas 14. prosince v netolické hale tak bude pro domácí družstvo jistě dost náročné. Snad víc než kdy jindy tak budou potřebovat své věrné diváky a to již v tradičním čase od 10.00 a odpoledne od 14.00 hodin.