Doma s Modřany 4 body - 4.3.2017

O dvou výhrách Netolic pod ligovou sítí rozhodl až pátý set

Volejbalisté Netolic ve svém předposledním domácím dvojzápase II. ligy vybojovali dvě důležitá vítězství.

Pražský celek z Modřan bojoval o své udržení ve druhé lize, a tak oba zápasy musel rozhodnout vždy až pátý set.

Že hosté bojovali ze všech sil, ukazuje i výsledek prvního setu, který protáhli až na 29:31. Čtvrtý set byl od svého počátku velice vyrovnaný a hosté měli nakročeno k ukončení zápasu. Osudným se jim však stal servis Tomáše Bartoše, který v úplné koncovce setu pěti body v řadě položil soupeře na lopatky.

Odpolední zápas začal na vlně euforie (25:15), která ale domácím došla po prohře druhého setu (27:29) a pak i následujícího. Výhra čtvrtého setu po sérii několika vydařených bloků vykřesala opět plamínek naděje. S tou netolické družstvo vstoupilo i do rozhodujícího setu a hned si vybojovalo malý náskok (3:0). A když David Tříska sehrál s Janem Suchých smeč pipem (10:6), hosty to značně otřáslo. Svou výhru si však domácí pohlídali a získali tak čtyři důležité body do průběžného pořadí.

Příští sobotu navštíví netoličtí volejbalisté lídra letošní soutěže, kterým je celek Domažlic.

Autor: Vladimír Klíma