Z Plzně 2 body - 14.1.2017

Jen dva body zpod vysoké sítě

Plzeň – Po vánoční přestávce se netolickým volejbalistům ve II. lize moc nedaří. V sobotu odehráli dva vyrovnané zápasy na palubovce Slávie Plzeň. Štěstí však stálo více na straně domácích a těm patřily oba páté sety. I tak se Netolice se ziskem dvou bodů stále drží na pátém místě.

Slávia Plzeň – Netolice 3:2 (23, -19, 23, -23, 7). Až na výpadek v pátém setu odehrály Netolice velmi vyrovnaný duel. V prvním setu si po smeči Jakuba Škody vynutili hosté již náskok 7:13, který však do druhého technického času ztratili (16:15). Až do koncovky se družstva přetahovala o každý míč (21:20), ale v závěru Plzeň odskočila na 24:20. Hosté sice ještě stáhli na 24:23, ale k zisku setu to nestačilo. Druhý set rozjeli Netoličtí obdobně, když Lukáš Holeček smečoval po špatném příjmu domácích z první, stav byl rázem 5:14. Plzeň se i v tomto setu snažila o vyrovnání (14:18), ale po esu Jana Kaliny na 15:21 se již na větší odpor nezmohla. I přes tříbodový náskok Netolic v úvodu třetího setu došlo brzy k vyrovnání na 14:14. A obě družstva se přetahovala o každý míč až do stavu 23:23, kde hosté zaváhali a Plzeň tak již měla svůj první bod jistý. Ve čtvrtém setu šlo domácím o vše, ale hosté je k žádnému útěku nepustili: středem sítě Jan Kalina (11:12), smečí David Tříska (19:20) a v úplné koncovce setu (22:23) si svou smečařskou chvíli vybral Jaroslav Žáček a složil oba poslední klíčové balony. Rozhodoval pátý set, kde hostům za stavu 4:3 došla energie a najednou byl stav 9:4, nepomohlo žádné z provedených střídání (12:6) a tak se z vítězství radovali domácí.

Plzeň – Netolice 3:2 (20, 19, -20, -23, 10). Do odpoledního zápasu zkusili Netoličtí malou změnu v postavení a na pozici univerzála šel David Tříska. Jeho smeče držely celé družstvo v obou zápasech nad vodou, ale tato varianta nepřinesla očekávané zlepšení a hosté ztratili úvodní dva sety. V původní sestavě z prvního zápasu naopak následující dva sety získali a o vítězi tedy znovu rozhodoval až pátý set. Zde ještě za stavu 10:8 drželi Netoličtí s plzeňským celkem krok, ale odskok na 13:8 už neustáli a i tento set jim proklouzl mezi prsty.

Na tuto sobotu však již nyní zvou všechny příznivce volejbalu do své haly, kde budou hostit tým VK Slovan Chabařovice.

1. Domažlice 15 3 0 4 57:25 51
2. Česká Lípa 12 5 1 4 56:30 47
3. Praga Praha 10 4 3 4 53:36 42
4. Chabařovice 9 2 4 7 44:44 35
5. Netolice 7 3 5 7 43:46 32
6. Slavia Plzeň 6 5 0 11 41:47 28
7. Jirkov – Ervěnice 6 3 3 10 38:48 27
8. Modřany 4 5 4 9 41:53 26