Z Modřan bez bodů - 31.10.2015

Netoličtí volejbalisté v pražských Modřanech neuspěli. Poprvé v této sezóně si tak z odehraného dvojzápasu nepřipíší žádný bod. Nešlo však o žádný debakl, ale o velmi vyrovnaný souboj, ve kterém měli domácí ve své hale větší jistotu především v koncovkách. Jednu, která Netolice určitě velice mrzí, si vybrali v odpoledním zápase. Po jejich prvním vyhraném setu byl stav nerozhodně 1:1 a v koncovce třetího měli Modřany za stavu 25:24 opravdu nůž na krku. Ale opět série drobných nepřesností stála hosty i tento set (27:29). Domácímu týmu se ulevilo a v získané euforii i odpolední zápas ukončili na vítězné vlně.

Netolice x Modřany 0:3 (23:25, 24:26 a 20:25)

Úvodní minuty prvního setu přinesli vyrovnaný projev obou družstev (6:8). Pak, ale domácí pomalu odskakují až na 10:16. Hosté se nedali a pomalu míč po míči jejich náskok ukrajovali (20:22). V koncovce dokonce nutí Modřany vzít si oddechový čas (23:24), ale k srovnání je již Modřany nepustili. To vstup do druhého setu (5:2) vypadal pro hosty mnohem lépe a sliboval možné zamíchání s dosavadním průběhem. Vytloukat, dobře seskupený dvojblok, se dařilo především Jaroslavu Žáčkovy, ale přes tuto hradbu šel několikrát jen Petr Šanda. Domácí se však rychle otřepali, srovnali na 11:11 a začal opět vyrovnaný duel. A i v této koncovce donutili Netolice domácí vybrat si oddechový čas (24:23). Avšak za Modřany velice dobře hrající Tomáš Mužík vzal vše do svých rukou a set ukončil. Ve třetím setu, do kterého vstoupili lépe Modřany (6:10) museli vzápětí zastavovat Netolice dalším oddechovým časem při jejich rozjezdu na 11:11. V poměrně vyrovnaném průběhu další části setu jde vyzdvihnout práci netolického libera Zbyňka Barona, který držel své družstvo až do stavu 17:19, kde jihočeským hostům začala docházet síla vzdorovat. Koncovku tak ovládl opět Tomáš Mužík a bylo dobojováno.

Netolice x Modřany 1:3 (23:25, 25:22, 27:29 a 18:25)

První set odpoledního duelu nepřinesl žádnou změnu z 6:7 až na 19:19. A pak opět několik drobných výpadků na straně hostů (20:22) a domácí si došli pro další set. Netoličtí volejbalisté se dohodli na malé změně bloku především na Tomáše Mužíka a tato změna hned přinesla své ovoce v podobě vyhraného setu. Kdy ke zlomu setu došlo po esu Jana Kaliny (21:18) pojištěného tvrdou smečí Davida Třísky již na 23:20. Obě družstva věděla, že nyní půjde o vše, ale Netolice měli po vyhraném setu poprvé psychicky na vrch a hned začali na domácí tlačit (6:3). Pražský tým si vybral oba oddechové časy (12:9 a 20:19) a až po tom druhém se jim povedlo stav otočit (21:22). Hosté vzápětí opět vedou 25:24, ale nedařilo se jim dostat Modřany na kolena a po posledním vedení 27:26 přišli o svou koncentraci a sílu vzdorovat a definitivně kapitulovali. Netolice tak ztratili svou nabytou pohodu a i přes vyrovnaný začátek setu (7:7) se pak již domácím Modřanům nedokázali postavit (12:20). Po posledním střídání hráčů již set domácím téměř odevzdali.

Asi nebude úplně snadné jít s hlavou plnou myšlenek z tohoto zápasu proti aktuálně prvnímu družstvu průběžného pořadí, ale právě takový mají Netolice los. Při dalším domácím zápase se v netolické hale proti nim představí aktuální jednička VK Slovan Chabařovice z Ústí nad Labem. Všichni diváci jsou tedy zváni tuto sobotu do Netolic v již známých časech a to od 10:00 a na odpolední zápas od 14:00 hodin.