Z Karlových Varů plný počet bodů - 5.11.2016

Po první letošní druholigové pauze zavítali netoličtí volejbalisté na palubovku VK Karlovarsko B.

A do jejich haly se jim po loňském výprasku moc nechtělo. Ale když při rozcvičování chyběl Karlovarským na hřišti bývalý extraligový univerzál Jakub Novotný, účastník mnoha světových utkání (evropské i světové ligy včetně MS), který hrál za VC Skra Belchatow (vice šampion Francie), a chyběl tu i Jiří Novák, dlouholetý špičkový extraligový hráč a vítěz Ligy mistrů s Paris Volley, oceněný jako nejlepší hráč francouzské ligy, začal se jim úsměv do jejich tváří opět vracet. A když mezi diváky usedl i 200 cm vysoký blokař Andrey Mochalov, zůstal na hrací ploše jen o centimetr menší Milan Bican, dlouholetý extraligový hráč (Ústí nad Labem, Liberec, Perštejn), držitel tří mistrovských titulů ČR a účastník MS v Japonsku 1998, v tu chvíli z netolických volejbalistů všechny obavy spadly a možný bodový zisk z této haly byl již jen v jejich rukách. Vzpružení touto možností vlítli Netoličtí na domácí a v tomto dvojzápase jim nedovolili ani jeden set.

Karlovy Vary – Netolice 0:3 (14:25, 20:25, 30:32). S nadějí, že bez výše zmíněných hráčů je Karlovarsko možné porazit, vlítli Netoličtí na jejich palubovku jako tajfun a především výbornou obranou na síti si vynutili vedení (3:13). Od té chvíle se set stal volejbalovou exhibicí hostů, kterou poměrně početné publikum příliš dobře neneslo. Z nejkrásnějších momentů jde vypíchnout smeč Jakuba Škody ze zadní zóny (6:18) podtržené následným esem Jana Suchého, smeč středem sítě Lukáše Holečka přes karlovarský trojblok (10:20), ale i závěrečná smeč Tomáše Bartoše na konečných 14:25.

Domácí nechtěli zůstat pozadu a ve druhém setu náskok hostů (5:8) srovnali na 8:8. Nejen dva body ze servisu Lukáše Holečka a smeč Jaroslava Žáčka a stav byl rázem 13:18. Karlovarsko bylo opět v křeči, co uteklo netolickým blokařům, zvedl za nimi v poli Zbyněk Baron a vše, co se nedotklo palubovky, doběhl a nahrál Jan Suchý.

Netoličtí najednou vedli dva nula na sety a domácím začalo téct do bot. Na hřišti se tak strhla vyrovnaná volejbalová paráda podtržená mohutným fanděním domácích fanoušků, které doprovázelo několik bubnů a trubek. Po celou dobu setu se stav přeléval jen o několik bodů a obě družstva si byla vědoma, že tento set možná rozhodne o všem. Za stavu 17:20 Netoličtí trochu povolili a hned si museli vybrat oddechový čas (20:20). Vše napravili hned dvě následné smeče (T. Bartoš a J. Škoda) o vršky bloků daleko z hřiště. Ani jedno družstvo nepolevovalo, a když Jan Kalina tvrdou smečí středem sítě upravil stav na 26:27, už to vypadalo na možný konec. Ale zkušený Milan Bican, jako už několikrát předtím, jen naznačil náhru a hned z druhé sklepl míč do hřiště hostů. A náhle teklo do bot pro změnu hostům (28:27), ale vše na svá bedra vzal nahrávač Jan Suchý a také zalil hned z druhé.

Domácí naplněni odhodláním znovu otočili stav (30:29), ale tentokrát je zastavil svou smečí Jakub Škoda. Poslední dva vítězné balóny uhráli Netoličtí a první tři body byly doma.

Karlovy Vary – Netolice 0:3 (19:25, 19:25, 23:25). Do prvního odpoledního setu vstoupili opět lépe Netoličtí (2:6) tentokrát vedeni Jaroslavem Matysem. Domácí sice vyrovnali na 7:7, ale to bylo to poslední, co jim hosté v prvním setu dovolili.

Vstup do druhého setu již nebyl tak raketový, ale po vyrovnání na 14:14 se na podání uhnízdil Tomáš Bartoš a pečlivým blokem a hrou v poli si Netoličtí opět vybudovali potřebný náskok (14:20). A když Jaroslav Matys svým jednoblokem přidal na 17:23, o vítězi druhého setu již nikdo nepochyboval.

Třetí set patřil po právu domácím (9:5), kteří se konečně vrátili do hry (15:9). Na to se již Ondřej Mach nemohl dívat a provedl střídání a hned svou smečí přes blok přidal potřebný desátý bod pro Netolice. Bylo potřeba rozjeté Karlovarsko zastavit a tak se vrátil na náhru i Jan Suchý a pečlivou hrou a velkou bojovností a mnoha obětavými zákroky ze strany Zbyňka Barona se povedlo před koncovkou vyrovnat na 20:20. O každý další míč se obě družstva přetahovala a zvuk bubnů domácích fanoušků doprovázel každou výměnu. Za stavu 22:22 již domácí tlak hostů nevydrželi a i tento set ztratili.

Netolice si tak připsaly do průběžného pořadí důležitých šest bodů a již tuto sobotu budou v netolické hale hostit nováčka této soutěže KD Dobříš. Obě utkání začínají jako tradičně od 10:00 a to druhé od 14:00 hodin.

1. Domažlice 6 1 0 3 24:13 20
2. Praga Praha 5 1 2 2 23:18 19
3. Modřany 4 2 2 2 23:20 18
4. Netolice 4 2 1 3 21:18 17
5. Česká Lípa 4 2 0 2 20:12 16
6. Slavia Plzeň 3 2 0 5 20:20 13
7. Jirkov – Ervěnice 4 0 1 5 18:21 13
8. Karlovarsko B 3 1 2 4 16:23 13