Z Ervěnic 2 body - 7.1.2017

Až odveta přinesla dva body

V úvodním zápase v Ervěnicích Netoličtí ve II. volejbalové lize doslova vyhořeli, po zlepšeném výkonu brali dva body v odvetě.

Ervěnice – Netolice 3:0 (14, 13, 14). Vstup do prvního setu byl jak hrozný a nekončící sen, kdy svůj první bod získali hosté až za stavu 10:0. Netolickým nešel příjem, a když už se dostali až k nahrávce, tak většinou nebyl nikdo, kdo by míč složil na zem. Domácí tak nečekaně vyhráli zápas bez většího odporu Netolic.

Ervěnice – Netolice 2:3 (19, -26, -21, 28, -13). V prvním setu odvety Netoličtí drželi se soupeřem krok až do stavu 15:15, kdy jim odešel příjem.

I když se toho v devíti lidech nedalo příliš změnit, nebylo jiné volby a nově poskládaná sestava držela s domácím celkem ve druhém setu krok. Klíčovým momentem bylo podání Ondřeje Macha, na které Ervěničtí nemohli najít recept (ze 17:13 na 17:20). Hosté pak svůj náskok v dramatické koncovce ubránili a vyrovnali.

Když svou nalezenou formu potvrdili i ve třetím setu domácí museli sestavou také zamíchat.

Od počátku čtvrtého setu si však šli hosté tvrdě pro své tři body (11:16), ale Ervěnice vyrovnaly na 23:23 a strhla se volejbalová bitva o každý míč a centimetr palubovky. Ve vypjaté koncovce měl však více sil domácí celek a Netolice tak doplatily na svou malou hráčskou základnu.

Své zklamání si však hosté vynahradili v pátém setu, kdy po vyrovnaném průběhu přišly v koncovce jejich chvíle. Hvězdou celého zápasu se stal Jaroslav Matys, který místo nahrávače zaskočil na postu smečaře a právě jeho dvě poslední smeče ukončily tento duel.