Z České Lípy 2 body - 12.12. 2015

Ani jednomu ze tří vedoucích družstev se nedařilo. Nejprve aktuální lídr z Mladé Boleslavi utrpěl prohru s posledním týmem tabulky, poté druhý tým průběžného pořadí ztratil tři body s Jirkovem a nakonec třetí Netolice, které pro změnu prohrály s aktuálně předposledním týmem.

Jediný jihočeský zástupce této třetí nejvyšší soutěže odjel na palubovku TJ Lokomotiva Česká Lípa bez svých hlavních úderných sil, chyběl jak Petra Šanda, tak David Tříska. Takové oslabení muselo být znát na jejich herním projevu a to především v koncovkách setů.

Česká Lípa – Netolice 3:1 (25:23, 25:20, 18:25, 25:23). V prvním setu se obě družstva nejprve přetahovala o vedení (8:7). K výraznějšímu odskoku Netolic přispěl svou smečí a jedním technickým úderem až Lukáš Holeček (13:18), ale hosté svůj náskok pomalu ztráceli až do stavu 23:23, kde je domácí nakonec i přehráli.

Úvodní část druhého setu vypadala opět lépe pro domácí (11:7), kdy klid na hřiště hostů vrátil až střídající Luděk Filip (13:13). Rozjezd Netolic v koncovce, kdy dva body přidal jejich kapitán Ondřej Mach a snížil tak stav na 20:22, zastavila Česká Lípa oddechovým časem, po kterém hosty již k ničemu nepustila.

Ve třetím setu už tomu však bylo jinak, za stavu 7:6 přišel na podání Ondřej Mach a za podpory celého družstva z něj odcházel až s prvním odskokem Netolic (7:11). Jaroslav Matys pak rozdával náhry na všechny strany, nejprve mu složil Jaroslav Žáček (13:19), pak souhra s Jakubem Škodou na středu sítě (15:20) a nakonec s Luďkem Filipem na závěrečných 18:25.

Netoličtí se konečně rozjeli a vstup do dalšího setu vypadal velmi povzbudivě (3:8). Série několika zaváhání a chybiček a bylo po vedení (13:13). Novým impulzem bylo střídání, kdy poprvé v této sezoně bylo na hřišti vidět z plážového volejbalu dobře známé duo „Suchý & Filip“ a jejich souhra byla patrná. Česká Lípa hned reagovala oddechovým časem (16:19). Ve velmi vyrovnané koncovce (22:22) jako by však hostům došel dech a ze stavu 24:23 již svou poslední šanci neproměnili.

Česká Lípa – Netolice 2:3 (25:23, 19:25, 17:25, 26:24, 3:15). První set odpoledního duelu přinesl podobné trápení hostů jako ráno. Domácí Česká Lípa byla vždy napřed o několik míčů (15:11) a Netolice ji stále jen doháněly (24:23).

První opravdovou změnu přinesla až herní varianta na dva nahrávače. A jak se netolické družstvo dostalo na koně, tak už je domácí nedokázali sesadit. Od té chvíle téměř každý zachráněný míč netolickým liberem Zbyňkem Baronem, který odvedl opět nadstandardní výkon, byl proměněn v bod a domácí přestali držet opratě tohoto zápasu.

Koho je třeba vyzdvihnout ve třetím i čtvrtém setu, tím je zaslouženě Jaroslav Matys, který nebyl na smeči vůbec k zastavení. Byl to právě on, kdo ve čtvrtém setu smečoval na 21:23 pro Netolice. A když za stavu 23:24 netolický dvojblok zastavil smeč domácích a hlavní rozhodčí odpískal bod pro Netolice, vypadalo to, že je všemu konec. Ale postranní rozhodčí údajně viděl teč na sítí a po opravdu dlouhé diskuzi připsal hlavní rozhodčí tento bod nakonec domácím. Netoličtí volejbalisté tuto situaci neustáli a tento set prohráli. V pátém rozhodujícím setu pak České Lípě nenechali k bodům ani čichnout a deklasovali ji s pouhými třemi body.

Výsledky ostatních zápasů: Mladá Boleslav – Dansport 3:0 a 2:3, Plzeň – Jablonec 3:1 a 3:2, Ervěnice – Chabařovice 3:1 a 1:3, Karlovarsko B – Modřany 3:0 a 1:3).

11. Kadeti ČR 1 1 3 3 12:21 8

Druholigový volejbal opět startuje až devátého ledna, kdy netolické družstvo vyrazí na palubovku USK Slávia Plzeň.