Z České Lípy 1 bod - 10.12.2016

Volejbalisté si z České Lípy přivezli jediný bodík

Česká Lípa – Netoličtí volejbalisté v posledním dvoukole II. ligy tohoto kalendářního roku narazili na aktuálně druhé družstvo letošního ročníku TJ Lokomotiva Česká Lípa.

V prvním zápase jim zisk tří bodů proklouzl mezi prsty v koncovce čtvrtého setu a i v pátém setu se štěstí přiklonilo na stranu domácích. Odpolední zápas pak byl již plně v režii domácích, kteří si tak v polovině druholigové volejbalové soutěže pojistili své druhé místo.

Jihočeské družstvo odjelo na tento zápas oslabeno hned o dva hráče. Nejprve se omluvil jejich druhý nahrávač Jaroslav Matys a poté jeden z nejdůležitějších pilířů hry v poli, kterým je jejich libero Zbyněk Baron. A tak se poprvé v letošní sezoně toto družstvo vypravilo na zápas jen v devíti.

Česká Lípa – Netolice 3:2 (17:25, 25:21, 22:25, 26:24, 17:15). Úvodní balony prvního setu patřily domácím, kteří až do stavu 8:8 vedli o jeden až dva body. Ke změně vedoucího došlo po esu Lukáše Holečka a svým servisem pak odskok Netolic zpečetil Jan Suchý (9:16). Za stavu 13:20 ještě zasáhl do vývoje setu teprve sedmnáctiletý Martin Beneš, jehož podání hosté nemohli přijmout. Netolice k jeho zastavení využily oddechový čas (16:20), po kterém již set ukončily ve svůj prospěch.

I druhý set byl body velmi vyrovnaným až do prvého technického času (8:7). Zlom přišel při servisu domácího Bajera, a to z 10:9 až na 16:9. Hosté sice ukrajovali náskok hostů až na tříbodový rozdíl (19:16), ale více si již Česká Lípa svůj náskok snížit nenechala.

Poměrně zaplněný balkón haly pak ve třetím setu viděl vyrovnanou volejbalovou bitvu – Jan Kalina středem sítě (8:9), souboj nad sítí, který vyhrál Jan Suchý (16:13), nebo Jakub Škoda smečí již na 21:21. Ve zbylé koncovce setu se podařilo dvojici Jan Kalina a Jaroslav Žáček zastavit blokem útok Jana Bajera a Netolice měly výhodu jednoho setu.

Domácí, vědomi si možné prohry, vložili vše do úvodu čtvrtého setu a vynutili si vedení 5:1. Netolické volejbalisty to však nezastavilo a stav setu vzápětí vyrovnali (13:13). Od té chvíle obě družstva připravila pro přítomné diváky opravdu pohledný volejbalový duel plný nervy drásajících a nekončících výměn. Před koncovkou sice domácí vedli 22:18, ale nejprve Jan Kalina jednoblokem a pak David Tříska vrátili misky vah tohoto setu zpět téměř do rovnováhy (22:21). K úplné dramatičnosti tohoto setu přispělo i konečné vyrovnání na 24:24, ale po následné výměně se na podání dostal na podání Beneš, který ukončil tento set esem.

Oběma družstvům tedy nezbývalo než se o poslední volný bod utkat v pátém setu, který byl opět velice vyrovnanou záležitostí. Když si Netolice vybudovaly svůj dvoubodový náskok, domácí je hned zastavili oddechovým časem (7:9) a následně i stav setu vyrovnali. K jejich zastavení přispěl Ondřej Mach, který v tomto zápase velice dobře zastoupil chybějícího Zbyňka Barona, kdy právě v tento moment vybral v poli jednu ze smečí domácích, kterou v bod přeměnil David Tříska. Po nekonečné výměně, kterou ukončil až smečí Jaroslav Žáček (13:13), získali další bod opět hosté a stav 13:14 jim hrál do karet. Svou šanci však neproměnili a Martin Beneš, který zase nastoupil na podání do úplné koncovky setu (15:15), jejich cestu tímto zápasem opět ukončil.

Česká Lípa – Netolice 3:0 (25:15, 25:22, 25:19). Do odpoledního zápasu již netolickým volejbalistům nezbylo příliš sil a tak domácí, kteří měli na střídačce mnoho čerstvých sil, je do průběhu druhého zápasu nenechali nijak výrazněji zasáhnout.

Netoličtí tak dojeli na svou méně početnou základnu, která se jim v případě zdravotních problémů několika hráčů stává osudnou. Druhá liga začíná svou odvetnou část již první lednovou sobotu, kdy netoličtí volejbalisté pojedou na palubovku Ervěnic.

Výsledky ostatních zápasů: Karlovarsko B – Jirkov 3:1 a 2:3, Dobříš – Praga 0:3 a 3:1, Modřany – Chabařovice 1:3 a 1:3, Domažlice – Slavia Plzeň 3:0 a 3:1.

1. Domažlice 13 2 0 3 48:19 43
2. Česká Lípa 10 4 1 3 47:24 39
3. Praga Praha 8 3 3 4 42:31 33
4. Chabařovice 8 2 3 5 38:35 31
5. Netolice 7 2 3 6 36:35 28
6. Slavia Plzeň 6 3 0 9 34:37 24
7. Modřany 4 3 3 8 33:43 21
8. Karlovarsko B 4 1 7 6 31:45 21