Vítězství v KP - Deníky Bohemia

Článek v denících JK 8.4.2011

Netolice - Extraligová sezona volejbalistů vrcholí, Jihostroj Č. Budějovice se v pondělí a v úterý střetne doma v semifinále s Příbramí. Krajský přebor pod vysokou sítí už vítěze zná. Netolice v průběhu ročníku 2010/2011 neztratily ani bod a chystají se na kvalifikaci o druhou ligu. "Výsledkově se rozhodně jedná o nejúspěšnější sezonu v historii našeho klubu," potvrzuje v rozhovoru pro Deník Ondřej Mach.

Výsledkově to už letos snad ani lepší být nemohlo?

Pět kol před koncem soutěže se nám podařilo nejen obhájit loňské vítězství v krajském přeboru, ale za celou sezonu jsme neprohráli jediný mistrovský zápas.

Jaké utkání se vám povedlo ze všech nejvíc?

Povedených bylo určitě vícero, ale já osobně nejvýš hodnotím výhry na hřištích našich nejsilnějších soupeřů ze Strakonic a Slavie PF ČB. Oba týmy podávají dlouhodobě velmi dobré a stabilní výkony a zápasy s nimi jsou zárukou kvalitního volejbalu.

Který se vám naopak nepovedl?

Nejméně se nám povedl zřejmě zápas proti Sokolu Písek, kdy jsme nepodali zcela optimální výkon, přesto jsme nakonec zvítězili ve vypjaté koncovce pátého setu.

Blíží se kvalifikace o druhou ligu, která se bude hrát 15.-17.4. Máte chuť poprat se o postup?

Hrát se bude v hale extraligového Aera Odolena Voda, těšíme se a pokusíme se dosáhnout co nejlepšího výsledku.

Věříme, že neuděláme jihočeskému volejbalu ostudu.

A případný postup?

Podaří-li se nám uspět, do druhé ligy postoupí dva z pěti účastníků kvalifikační skupiny, vážně zvažujeme naši účast v této soutěži. Bude však případně potřeba dořešit finanční zajištění a možné posílení hráčského a funkcionářského kádru

Výsledkově jste navázali na dlouhodobou práci v tréninku?

Díky podpoře naší tělovýchovné jednoty jsme měli zajištěny kvalitní tréninkové podmínky, za to vedení TJ Netolice velmi děkujeme.Od října do dubna se připravujeme dvakrát týdně pod vedením Honzy Suchého, tréninky jsou střídavě zaměřeny na vylepšení těch činností, ve kterých máme aktuálně největší rezervy. Účast je dlouhodobě dobrá, což se odráží i na dosažených výsledcích.

Vrcholí také extraliga, vypravíte se z Netolic na play off?

Určitě. Všichni budeme Jihostroji fandit. Někdo přímo na tribuně, jiní na dálku. Pevně věříme, že České Budějovice budou opět po dvou letech slavit titul volejbalových mistrů republiky.

(KAMIL JÁŠA)