Venku s Chabařovicemi 15.10. 2016

Volejbalisté Netolic mají za sebou první letošní venkovní zápas, na který se vydali do chabařovické haly, odkud se body příliš nevozí.

Jejich velmi pochmurná bilance z venkovních zápasů na palubovce VK Slovan Chabařovice (Ústí nad Labem) za předešlých pět druholigových sezon tak dostala další malou záplatu. I přes nevydařený ranní zápas, kde se jim povedlo trochu více soupeři vzdorovat až ve třetím setu, ten odpolední byl o poznání lepší a co víc, netoličtí volejbalisté si po výhře v pátém rozhodujícím setu přivezli pro ně velmi cennou dvoubodovou trofej.

Chabařovice – Netolice 3:0 (25:18, 25:16, 25:23). Netoličtí vstoupili do úvodních balonů prvního setu s odhodláním a bojovností (4:4), ale domácí jim ještě před prvním technickým oddechovým časem ukázali, kdo je tu pánem (8:4). Od stavu 16:9 již bylo vidět, že hosté neměli sílu na jakýkoliv zvrat ve vývoji setu. Ve druhém setu si hosté nechtěli nechat úvodní část proklouznout mezi prsty a po smeči Davida Třísky na 10:9 to vypadalo, že budou schopni s domácím družstvem držet krok a pokusí se o nějakou zápletku v dosavadním vývoji utkání. Ale po podání Jana Kaliny (14:12), přišel nástup Chabařovic (23:16), kterému Netoličtí opět nedokázali vzdorovat. Do třetího setu hosté pozměnili svou sestavu, se kterou soupeře nejprve zaskočili (1:4) a potom ukázali, proč právem hrají stejnou soutěž: Lukáš Holeček esem (3:7), David Tříska pipem ze zadní zóny (6:9 a 15:18) a stejný hráč podáním již na 20:23. Vše nasvědčovalo tomu, že si Netolice jdou zcela nezadržitelně pro svůj první set, ale po oddechovém čase domácích jakoby jim někdo sfoukl svíčku a z 20:23 to bylo rázem 25:23 a konec zápasu.

Chabařovice – Netolice 3:2 (23:25, 25:23, 25:12, 20:25, 12:15). Do odpoledního duelu, posíleni obědem a s další změnou v sestavě, udělali netoličtí volejbalisté domácím trochu čáru přes rozpočet. Nejprve nastoupil na blok druhý nejstarší hráč netolického kádru František Reindl a pln optimizmu, který je jemu vlastní, rozpumpoval své spoluhráče k výhře prvního setu. Druhé eso vytáhlo netolické družstvo po svém herním propadu ve druhém setu (16:8), kdy svým esem Ondřej Mach (16:10) odstartoval rozjezd Netolic podruhé. Domácí se snažili hosty zastavit a použili oba oddechové časy (18:14 a 18:16), ale zastavit Netolice a především Jakuba Škodu ze servisu se jim povedlo až za stavu 22:22. K radosti domácích se hostům tato koncovka nevydařila a co víc, jejich trápení se přeneslo i do dalšího setu. Krizi, která sedla na celý tým, asi nejlépe prezentoval stav na počítadle, a to ze 14:8 na 21:8, kdy tím prvním, kdo překonal chabařovickou obranu, byl Tomáš Bartoš. Možná to byla právě jeho smeč, která shodila z celého družstva onu pomyslnou deku, a vše začalo opět fungovat. Do čtvrtého setu jakoby nastoupilo úplně jiné družstvo. Nejprve Jan Suchý nekompromisním podáním na 0:3, Ondřej Mach smečí na 1:6. Vše vypadalo jako z rozjetého vlaku, ale náhle se na kolejnice postavil bývalý extraligový hráč SK Volejbal Ústí nad Labem a svým podáním otočil vývoj setu na 7:6. Od toho okamžiku byl zápas jako na houpačce (13:15, 18:16) až na 20:22, kdy přišel za Ondřeje Macha posílit hosty svým blokem na lavičce sedící Lukáš Holeček a síla na další obrat došla tentokrát na straně domácích. Vše musel tedy rozhodnout až pátý set, kde sice počáteční balóny patřily domácím (2:0), ale pak se netolické soustrojí opět dalo do pohybu a za stavu 8:13 už teklo domácím opravdu do bot. V úplném závěru utkání se ještě naposledy blýsklo netolické libero Zbyněk Baron nádherným skluzem až k okraji haly, kdy pro své družstvo zachránil balon, který byl v vzápětí proměněn již na 11:14. I přes ztrátu následujícího bodu si hned poté Netolice došly pro své letošní první venkovní vítězství.

Hned tuto sobotu se již chystá jejich další domácí vystoupení, tentokrát s pražským družstvem TJ Praga. A tak jsou všichni diváci a věrní fanoušci zváni do netolické haly a to již v tradičním čase od 10 a na odpolední zápas od 14 hodin.

Výsledky ostatních víkendových zápasů: Plzeň – Jirkov 1:3 a 3:0, Praga Praha – Česká lípa 2:3 a 3:1, Karlovarsko B – Domažlice 0:3 a 3:1, Dobříš – Modřany 1:3 a 1:3.

1. Modřany 2 2 2 0 16:12 12
2. Karlovarsko B 3 1 1 1 14:11 12
3. Domažlice 3 1 0 2 14:9 11
4. Česká Lípa 3 1 0 2 14:10 11
5. Netolice 2 2 1 1 14:12 11
6. Jirkov – Ervěnice 3 0 1 2 12:11 10
7. Slavia Plzeň 2 1 0 3 12:12 8
8. Chabařovice 2 0 2 2 11:13 8