V Salzburgu letos 7. místo

Na letošním Toro cupu v Salzburgu obsadilo družstvo 7. místo. Na účast v turnaji poskytl v letošním roce dotaci 10 000,- Kč z programu na podporu reprezentace kraje Jihočeský kraj.

Netoličtí volejbalisté své loňské vítězství neobhájili. Letošní vysokou úroveň tohoto turnaje dokládá i fakt, že zatímco se v loňském finále střetli s domácím Salzburgem, letos se obě družstva nedostala ani do semifinále. Netoličtí volejbalisté však dopředu věděli, do čeho jdou, a tak bylo jasné, že bez svého univerzála Petra Šandy to letos nemusí klapnout.

Hned prvním soupeřem se netolickému družstvu stal letošní vítěz tohoto Toros cupu – SG Raiffeisen Waldviertel (AUT) pod trenérským vedením bývalého hráče VSC Fatra Zlín Petra Celábka. Nejen, že tento tým v loňské sezoně obsadil třetí místo v nejvyšší rakouské soutěži, ale na turnaj byl vyzbrojen například bývalým Brazilcem (nyní již Italem) Rudineiem Boffem, který vyhrál dvakrát mistrovský titul v Innsbrucku. Nebo měl na postu libera teprve jedenadvacetiletého Leonharda Tilleho, který letos odehrál světovou ligu za VSG Coburg/Grub. A tak prohra 21:25, 18:25 a 15:25 nebyla zas tak nic překvapujícího.

Ve druhém zápase základní skupiny se již Netoličtí neztratili a s VBC TLC Weiz (AUT), hrajícím také nejvyšší rakouskou soutěž, odehráli vyrovnané první dva sety (20:25 a 25:20). Takže o vítězi rozhodoval až třetí set, v jehož samotném konci mělo více štěstí rakouské družstvo a vyhrálo 27:25. I přes prohru si Netoličtí odnesli další potřebnou zkušenost v novém seskupení a trenér si přidal na svůj seznam několik dalších potřebných poznámek.

Třetím soupeřem prvního dne Toros cupu v Salzburgu se netolickému družstvu stal Union VBC Steyr (AUT). I v tomto zápase chybělo českému týmu štěstíčko v koncovkách všech setů a potřebné doladění souhry v pozměněné sestavě družstva. Nejtěsnější možná prohra 23:25, 23:25 a 24:26 sice celé družstvo mrzela, ale na druhou stranu ukazuje, že družstvo má potřebné ambice v této sestavě na nadcházející sezonu.

Do prvního zápasu druhého dne vlétli netoličtí volejbalisté s elánem a v prvním setu zlomili své prokletí v koncovkách a vyhráli 28:26. Ale jejich soupeř UVC Weberzeile Ried (AUT) se rychle postavil na nohy a druhý set si vzal na svou stranu (25:18) a tak se hrál rozhodující zkrácený set, ve kterém Netolice podlehly 10:15.

Poslední zápas českého družstva byl odvetou s Union VBC Steyr z prvního dne. Tentokrát již Netoličtí nenechali nic náhodě a po nasbíraných zkušenostech z prvního zápasu přehráli toto družstvo 25:20 a 26:24.

Vítězem letošního Toros cupu 2016 se stalo již zmiňované rakouské družstvo z Waldviertelu, které ve finále porazilo Švýcary TSV Jona, třetí místo obsadilo SG VCA AMSTETTEN NÖ/hot Volleys (AUT).

I přes konečné sedmé místo celý turnaj splnil svůj hlavní cíl, zatáhnout celé družstvo a sehrát se s Jakubem Škodou, který pro letošní sezonu bude na postu univerzála nahrazovat již zmíněného P. Šandu. Narůstající pohoda v družstvu a jeho herní projev ukázal jak slabiny, tak silná místa, ale hlavně stmelil herně celé družstvo opět dohromady. O tomto víkendu pojede část družstva doladit některé herní činnosti na turnaj do Znojma, aby následující sobotu již hráči všechno prodali před svými fanoušky v domácí hale.