Sokolov venku - 27. a 28. kolo

Volejbal Netolice - zápas Sokolov x Netolice (15/2/2014).

Netoličtí volejbalisté splnili svůj cíl, přivést šest bodů z palubovky posledního týmu průběžného pořadí VSK ISŠTE Sokolova. Cesta k tomuto cíli nezačala příliš optimisticky. Pro různá zranění, nemoc a jiné důvody, odjeli netoličtí volejbalisté na utkání poprvé jen v osmi. Sokolovská hala s mnoha domácími diváky, několik bubnů a další hudební nástroje, to vše hnalo domácí tým dopředu. Volejbalisté Sokolova však na Netolice nestačili a podlehli hostům dvakrát jedna tři.

První zápas – Sokolov x Netolice 1:3 (23:25, 25:19, 20:25 a 16:25)

Do prvního zápasu nastoupili Netolice ve složení: nahrávka - Jan Suchý, smeč – David Tříska a Luděk Filip, univerzál – Petr Šanda, libero – Zbyněk Baron, na bloku Lukáš Holeček a Ondřej Jileček. Do prvního setu vstoupili obě družstva zvolna 6:8, ale pak domácí otáčí skóre a Netolice si berou první oddechový čas 11:8. Při druhém technickém čase byli ještě domácí o čtyři body nad hostujícím týmem. Netolice v koncovce dotahují a Sokolov se je marně snaží zastavit (oddechové časy – 20:21 a 21:24).  Druhý set se vyvíjel podobně (8:4, oddechový čas Netolic 10:5, 16:10) a před koncovkou oddechové časy na straně Sokolova 20:18 a 21:21. Dramatická koncovka pak za znění bubnů mnohokrát zvedla diváky na tribuně: 24:23, 25:25, 27:26 až na konečných 29:27. Následující dva sety však již příliš radosti domácím divákům nepřinesly. Začátek třetího setu byl ještě vyrovnaný 7:8, první oddechový čas 9:12, ještě 13:16, ale pak Netolice odskakují na 14:21 a set hladce ukončují. Čtvrtý set byl velmi obdobný a žádnou změnu ve vývoji zápasu již nepřinesl.

Druhý zápas – Sokolov x Netolice 1:3 (21:25, 29:27, 17:25 a 14:25)

Do druhého zápasu provedl trenér Netolic v sestavě jedinou změnu, místo Ondřeje Jilečka nastoupil na bloku František Reindl. První set přinesl velmi vyrovnaný výkon na obou stranách 5:8, 9:10, 14:16, oddechový čas Sokolova 18:21, pak Netolic 21:22, ale koncovka opět patří hostujícímu týmu. Od technického času druhého setu (8:5) začíná netolickým volejbalistům tento set protékat mezi prsty – oddechový čas 13:9, technický 16:13 a druhý oddechový 19:14 až na konečných 25:19. Ve třetím setu je tomu však jinak, domácí začínají oddechovým časem za stavu 3:5 (z 2:0) po technickém čase (4:8), ale přichází zvrat ve vývoji setu – oddechový čas Netolic 15:13 plus technický 16:13. Pak však hostující tým srovnává skóre na 19:19, domácí se ještě snaží rozjetý netolický stroj zastavit (19:20), ale marně. Závěrečný čtvrtý set je obdobou třetího a čtvrtého setu z ranního zápasu. Až do prvního oddechového času 9:14 se Sokolov ještě snažil ovlivnit průběh setu, ale od stavu 12:20 zápas vypouští a Netolice si berou své další tři body.

Netoličtí volejbalisté tak konečně prolomili svou bodovou stagnaci v průběžném hodnocení a již potřebných šest bodů je upevnilo na páté pozici průběžného pořadí. Tuto sobotu to však nebudou mít tak lehké. Na jih Čech přijde loňský vítěz a aktuálně třetí tým TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou. Domácí zápas začne jako každou sobotu od 10.00 a bude pokračovat odpoledním zápasem v 14.00 hodin.