Modřany doma - 21. a 22. kolo

Volejbal Netolice - zápas Netolice x Modřany (18/1/2014))

První domácí dvou-utkání v tomto roce sehráli netoličtí volejbalisté s pražským týmem TJ Spartak Modřany. Již před pátečním tréninkem věděli, že Petr Šanda jejich velká opora na útoku na postu univerzála nebude moct nastoupit, stejně tak jako Luděk Filip na postu smečaře. Celý trénink byl tedy koncipován právě na tuto změnu. Po rozebrání všech možných variant obsadil nakonec post univerzála Jakub Škoda (standardně hrající na postu blokaře). Svou premiéru na tomto postu odehrál s opravdovým nadhledem a jeho výkon přispěl k jednoznačné výhře Netolic v ranním zápase. Netoličtí volejbalisté si tak bez velké námahy připsali tři body do průběžného pořadí. Po snadné výhře však domácí udělali špatné rozhodnutí do odpoledního zápasu, ale po bitvě je každý generál, a na palubovku pustili i hráče kteří právě doléčili svá zranění. V jejich výkonu chybělo úplné nasazení a soupeř se dvakrát pobízet nenechal. I přesto, že do třetího setu již nastoupila ranní sestava, rozjet netolickou mašinu se již nezdařilo.

První zápas – Netolice x Modřany – 3:0  (25:18, 25:14 a 25:19)

Netolický trenér poslal do prvního zápasu následující sestavu: nahrávka Jan Suchý, smeč Ondřej Mach a David Tříska, univerzál Jakub Škoda, na bloku Lukáš Holeček a František Reindl společně s liberem Zbyňkem Baronem. Tato sestava vlétla do zápasu jako vítr a nenechal soupeře takměř nadýchnout – první technický čas 8:5, po malé sérii vydařených servisů již 11:4. Pak se domácí trochu zasekli a jejich trenér si raději vzal oddechový čas (16:13). Hra se vrátila do svých původních kolejí a na nápor Netolic reagují svým oddechovým časem Modřany (21:16). Domácí v klidu ukončují set za stavu 25:18. Začátek druhého setu vypadl velmi podobně (8:5, po chvilce 13:10), ale od půlky setu jakoby Modřanům někdo sfouknul svíčku a bez takměř žádného odporu odevzdali set domácím. Do třetího setu se hostující družstvo nadýchlo s plných plic a poprvé v zápase vedlo (6:8). Se svým rozjezdem však daleko nedojeli, Netolice srovnávají (11:11) a Modřany si berou oddechový čas za stavu 15:13. Tlak stolic dále zesiluje a jdou si za svou zaslouženou výhrou 3:0.

Druhý zápas – Netolice x Modřany – 0:3 (23:25, 23:25 a 25:21)

Pod tíhou snadné výhry a v duchu toho, že Netolice nemají ambice vyhrávat za každou cenu a tuto soutěž si chtějí i užívat – nastoupili do odpoledního zápasu i čerstvě uzdravení hráči. Diváci tak na palubovce mohli vidět tuto sestavu: nahrávka Jaroslav Matys, smeč Jan Filip a David Tříska, univerzál Jakub Škoda, na bloku Lukáš Holeček a František Reindl společně s liberem Romanem Váchou. Tato sestava se po úvodním rozehrání (technický čas patřil hostům 7:8) rozjela a donutila Modřany k oddechovému času za stavu 19:17. Po pár chybných úderech se jistota domácích vytrácí a hostující tým se ujímá vedení. K odvrácení prohry v úvodním setu nepomohl ani oddechový čas netolických volejbalistů (22:23). Do dalšího setu však posílá trenér Netolic stejnou sestavu jen se změnou na nahrávce – na palubovku se vrací Jan Suchý. Polámané sebevědomí se však nedaří obnovit a tak přichází střídání na postu blokařů a do utkání vstupuje Ondřej Jileček. Nasbíraný bodový propad se domácím vcelku daří dorovnávat, ale v koncovce soupeř nekazil a svou výhru si nenechal vzít. Domácím nezbývalo něž vrátit na palubovku sestavu z ranního zápasu a pokusit se vývoj zápasu otočit ve svůj prospěch. Vstup této sestavy nebyl vůbec špatný 8:6 a následný oddechový čas hostujícího družstva (14:11). Po malém zaváhání však v koncovce sutu musí soupeře zastavovat domácí (19:21). Modřanský tým je však na koni a dobře rozehraný zápas již nechce ztratit. Netolice jejich tlaku již nedokázali vzdorovat a této zápas prohrávají.

Po této možná zbytečné ztrátě zůstalo netolické družstvo stále na pátém místě průběžného pořadí. Jejich dva následné tréninky budou směrovány na zápas s VK Turnova za který hraje bývalý reprezentant Petr Konečný. Svým domácím divákům se znovu představí až 8. února proti družstvu VK Slovan Chabařovice z Ústí nad Labem.