Modřany - 3. a 4. kolo venku

Volejbal Netolice - zápas Modřany x Netolice  (12.10.2013)

Čtyři výhry v řadě a tři zápisy do oddílové statistiky, tak se dá shrnout vstup Netolických druholigových volejbalistů do letošní sezóny. Z pražských Modřan přivážejí dvě velice cenná vítězství z haly soupeře, který byl v loňské sezóně jen o příčku níže než oni. Pokračují tak v úročení své velmi tvrdé fyzické i herní přípravy. Prvním zápisem do jejich statistiky „poprvé“ jsou poprvé vyhraná obě (tzn. ranní i odpolední) utkání na půdě soupeře v jednom hracím dni. K tomuto prolomení dochází až v jejich třetí sezóně v druhé lize. Druhým poprvé, jsou tak po stejně úspěšném minulém dvojzápase i čtyři za sebou jdoucí výhry během dvou hracích dní. Tím třetím zápisem do oddílové statistiky, který na začátku sezóny může být jen zajímavým statistickým pohledem je, že poprvé ve své skupině obsazují první místo v průběžné tabulce. Příští víkend, ale můžou narazit. Do netolické haly přijede soupeř z Turnova, který má na své soupisce bývalého reprezentačního blokaře a hráče Francouzského Tours Petra Konečného. Udrží netoličtí svou neporazitelnost i se soupeřím, který aktuálně obsadil druhou příčku průběžného pořadí? Odpověď přinese až domácí dvou-utkaní tuto sobotu 19. října již tradičně od 10.00 a 14.00 v netolické hale.

První zápas – Modřany x Netolice – 1:3 (23:25, 25:18, 19:25 a 16:25)

Do pražských Modřan odjeli netolický tým bez dvou útočných opor (univerzál – Petr Šanda a smečař – Jan Filip). Trenér tak přeskládal útočnou formaci a na pozici univerzálního hráče se vystřídal David Tříska a Luděk Filip. Ten druhý z této dvojice pak vždy obsadil pozici smečaře, kde druhou pozici smečaře obsadil po oba zápasy Ondřej Mach. Celý zápas provázela velká koncentrace na obou stranách a tak mohla rozhodnout každá chyba. V prvním setu excelovali na útoku středem oba blokaři (Jakub Škoda a Lukáš Holeček), pod taktovkou nahrávače Jaroslava Matyse. Možná zaskočený soupeř tomuto tlaku nedokázal vzdorovat a první set těsně prohrál (23:25). Do druhého setu domácí přitlačili servisem a z odtaženého příjmu bylo obtížné tuto zbraň používat. Snad proto se stav otáčí na jeho stranu a netoličtí zkoušejí set zachránit střídáním nahrávače. Ale Jan Suchý na nahrávce nedokáže vítězství VK Modřan zabránit. Do třetího setu jde Luděk Filip z postu smečaře na univerzála a malá změna rytmu přidáší své ovoce. Soupeř si bere první oddechový čas za stavu 8:11 a následně druhý 14:16, ale tlak netolických volejbalistů nepřestává a od stavu 19:20 již soupeř nepřidává žádný bod a prohrává třetí set. Fungující postavení se nemění a tak rozjeté hostující družstvo jde s již čtyřbodovým vedením do prvního technického času. Za stavu 8:15 již domácí ztrácejí kontrolu nad setem a zcela zbytečně dostávají žlutou kartu za kopnutí do míče. Za stavu 12:20 ukazuje své kvality libero netolického týmu (Zbyněk Baron) a nádhernou rybičkou vybírá chytře zalitý míč. Soupeř již nemá sílu na další otočení skóre a ve čtvrtém setu tak prohrává celý zápas.

Druhý zápas – Modřany x Netolice – 1:3 (25:27, 25:21, 25:27 a 23:25)

I odpolední zápas přinesl velmi trpělivou a pečlivou hru na obou stranách. Vstup do prvního setu se vydařil lépe jihočeskému týmu a tak hostující tým střída za stavu 2:7. Dobré střídání a změna rytmu hry otáčí skóre a na zastavení tlaku soupeře o oddechový čas žádají hosté (12:9). Bojuje se o každý balón a za stavu 18:20 zastavuje netolické hráče svým oddechovým časem VK Modřany. Dramatická koncovka vychází lépe hostujícímu týmu a na konec vítězí 25:27. Situace z ranního zápasu se opakuje a domácí družstvo zatlačuje svého soupeře od sítě. Od stavu 21:21 tak netoličtí nepřidávají žádný bod a domácí zaslouženě vyhrávají 25:21. Třetí set je pod taktovkou modřanského týmu - 8:2 první technický čas, Jihočeši se snaží obracet každou výměnu, ale při druhém technickém čase stále prohrávají o pět bodů. Svěřenci volejbalového oddílu TJ Netolice Baník 1892 se ale nevzdávají a donutí soupeře k oddechovému času za stavu 21:19. Domácí družstvo, ale nechce odevzdat tento set, a tak si oddechový čas berou netoličtí (23:21). Koncovka se dramatizuje a přichází stav 24:24, po kterém set ovládají vítězně hostující hráči Netolic 25:27. Ve třetím setu se zdá již vše jednoznačné hráči VK Modřany prohrávají o několik bodů až do stavu 19:19. Ale hostující tým již nechce nechat nic náhodě a i přes oddechový čas domácích 22:24 a střídání 23:24 si odváží své čtvrté vítězství v řadě.

Speciální trénink na podání do kratší Modřanské haly se netolickým vyplatil, ale nyní je již potřeba připravit se na dalšího soupeře. Tím bude tým z Turnova, netoličtí tak zvou všechny diváky 19. října do netolické haly.