Liberec doma - 33. a 34. kolo

Volejbal Netolice - zápas Netolice x Liberec (15/3/2014).

V letošní sezóně poslední druholigové volejbalové utkání na jihu Čech odehráli na své palubovce volejbalisté Netolic proti aktuálně poslednímu týmu soutěže TJ Lokomotiva Liberec I. I přes absenci tří smečařů Davida Třísky, Luďka Filipa a Jana Filipa, Netolice přehráli Liberec a šesti body si upevňují svou pátou pozici v průběžném pořadí. Na smeči se předvedl Ondřej Mach společně se Zbyňkem Baronem, který obvykle hraje na pozici libera. Post libera pro oba zápasy tak vyšel na Romana Váchu a na nahrávce se v posledním domácím zápase předvedli oba nahrávači Jan Suchý i Jaroslav Matys. Post univerzála připadl na Petra Šandu a na bloku mohli povzbudit domácí fanoušci všechny své blokaře Jakuba Škodu, Lukáše Holečka, Ondřeje Jilečka a Františka Reindla. Neopominutelnou součástí netolického družstva je Milan Holeček, který z pozice trenéra řídil i toto předposlední dvou-utkání letošní sezóny.

Ranní zápas: Netolice x Liberec – 3:0 (25:23, 25:16 a 25:21)

Do prvního setu vlétli domácí naplno (8:4), ale po drobném uspokojení si rychle berou oddechový čas 13:13. Až do koncovky mohli netoličtí diváci vidět boj o každý míč. Pak začíná Liberec ztrácet dech a bere si svůj první oddechový čas 20:18, následovaný druhým 24:21 a domácí si berou svůj první set. Druhý set patří jednoznačně Netolickému družstvu, ve kterém se Liberec jejich nápor marně zastavit (13:9 a 18:12). Od tohoto oddechového času Liberec odchází a Netolice set rychle ukončují. Druhý set začíná trochu lépo pro hostující tým 7:8, ale Netolice přidají plyn a jdou opět dopředu 16:13 a oddechový čas Liberce 18:14. Povzbuzováni svými věrnými diváky Netolice v klidu dohrávají zápas a připisují si první tři body.

Odpolední zápas: Netolice x Liberec – 3:0 (25:23, 23:25, 25:19 a 25:19)

První set odpolední ho zápasu se byl trochu jako na houpačce, začíná 8:4 a prvním oddechový časem Liberce 14:10, následovaný domácím družstvem 17:18, opětovaný Libercem 21:21 a na konec opět Netolice 21:23. Pak, ale přichází rozjezd domácích, kteří nenechávají hosty již přidat jediný bod. Ve druhém setu na rozdíl od ranního zápasu odchází koncentrace na straně stolic 5:8, oddechový čas 5:10. Domácí se opět rozjíždějí 12:14 a 18:20, ale jejich prohru v tomto setu nezastavuje ani oddechový čas za stavu 22:24. V následujících dvou setech, ale domácí opět ukazují kdo je tu doma a své vítězství a další tři body si opravdu od Liberce nechtějí nechat vzít.

Netoličtí volejbalisté se tak velmi důstojně rozloučili se svými věrnými fanoušky, kteří jako již tradičně zaplnili netolickou halu. Všichni hráči jim svým dlouhým potleskem děkovali za jejich věrnost a dlouhodobou pomoc. S letošní sezónou se netoličtí volejbalisté rozloučí příští sobotu, kdy jim bude soupeřem Mladá Boleslav. K udržení pátého místa v letošním ročníku druhé ligy mužů skupiny A, budou Netolice potřebovat vybojovat ještě tři body. Další možností je nešťastná prohra na straně TJ Spartak Modřany, který jim aktuálně dýchá na záda.