Ervěnice venku - 19. a 20. kolo

Volejbal Netolice - zápas Ervěnice x Netolice (11/1/2014))

Na první zápas volejbalové druhé ligy mužů skupiny „A“ v tomto roce, zamířili netoličtí volejbalisté do Chomutova proti družstvu Jirkov – Ervěnice.  Netolického trenéra nečekal lehký úkol, kvůli zranění a nachlazení se tým musel obejít bez druhého nahrávače (Jaroslav Matys) a dvou opor na smeči (Luděk Filip a Jan Filip). S malým zaváháním v pátém setu prvního utkání však netoličtí volejbalisté svou roli papírového favorita obhájili a přiváží si z Chomutova čtyři body do průběžného pořadí. V obou zápasech je potřeba vyzdvihnout výkon netolického libera Zbyňka Barona, který odvedl obrovský díl práce. V prvním zápase na postu libera a ve druhém si odbyl svou premiéru na postu smečaře. Tato varianta přinesla nejen posílení pole, ale i změnu rytmu hry, takměř stoprocentní úspěšností Zbyňka Barona na smeči tak nezvratným způsobem přispěla k hladké výhře Netolic ve druhém zápase.

První zápas – Ervěnice x Netolice – 3:2 (21:25, 25:16, 25:23, 24:26 a 15:8)

Netolický trenér poslal do prvního zápasu následující sestavu: nahrávka Jan Suchý, smeč Ondřej Mach a David Tříska, univerzál Petr Šanda, na bloku Jakub Škoda a Lukáš Holeček společně s liberem Zbyňkem Baronem. Úvodní část prvního setu byla vyrovnaná, za stavu 16:19 domácí střídají a chvíli na to si berou i první oddechový čas (18:21). Domácí se snaží otočit skóre a Netolice je včas zastavují svým oddechovým časem za stavu 20:21. Konec setu však patřil hostujícímu družstvu, které hladce set dohrává. Do druhého setu Ervěnice prohazují postavení hráčů a svým tlakem nutí soupeře k oddechovému času již za stavu 5:1 a následně za stavu 11:6. Domácí si sice také berou svůj oddechový čas (14:11), ale Netolice je ani taktickým střídáním na posílení bloku v koncovce (na palubovku přichází Ondřej Jileček) již nedokázali zastavit.  Třetí set byl velmi vyrovnaný: první technický čas 8:7, oddechový čas domácích 13:12, druhý technický čas 16:15, druhá oddechový čas domácích 22:23 a oddechový čas hostující družstva 24:23. Po dlouhé a bojovné výměně však poslední bod patří domácím. Čtvrtý set přináší podobně vyrovnaný a bojovný volejbal – technické časy 6:8 a 14:16 a na závěr oddechový čas Netolic za stavu 22:22. Vypjatou koncovku tentokrát získávají Netolice a o vítězi rozhodne až pátý set. Trenér Netolic Milan Holeček však nemá kvůli zraněním jak posílit útok a oddechové časy za stavu 8:5 a 12:6 ke zvratu setu nepomohli. Domácí tak v ranním zápase vítězí a hostující tým si připisuje alespoň jeden bod do průběžného pořadí.

Druhý zápas – Ervěnice x Netolice – 1:3 (25:22, 24:26, 19:25 a 23:25)

V úvodním setu odpoledního zápasu Netolice nemohli najít recept na Ervěnické volejbalisty. Již zmiňovaný Zbyněk Baron přichází na hřiště až za stavu 18:14 a to jsou již domácí na koni a první set dohrávají s nadhledem. Na zbylé tři sety však netoličtí mění sestavu a mimo Zbyňka Barona na smeči přichází na blok František Reindl. Takto pozměněná sestava soupeře nutí domácí k oddechovému času (8:14). Rozjíždějící se Ervěnice zastavují před koncovkou Netolice oddechovým časem 22:21, ale dramatická koncovka již patří novému smečaři na hřišti, který dává poslední rozhodující body. Třetí set patřil netolickým volejbalistům – technické časy 5:8 a 11:16. Od stavu 16:24 již bylo o vítězi tohoto setu rozhodnuto. Domácí se však nehodlají vzdát a patří jim úvod čtvrtého setu (8:7, 12:8), ale již při druhém technickém čase vedou opět Netolice (13:16). Oddechový čas za stavu 18:20 domácí zastavuje a Netolice s rozvahou zápas vítězně dohrávají.

Čtyři body z venkovního zápasu drží netolické volejbalisty stále na pátém místě průběžné pořadí. Svým domácím divákům se představí tuto sobotu proti pražskému družstvu TJ Spartak Modřany. Obě utkání budou již v tradičních časech a to od 10.00 a druhý od 14.00 hodin, hráči Netolic tak zvou své diváky 18. ledna do své haly.