Ervěnice doma - 1. a 2. kolo

Volejbal Netolice - zápas Net. x Jirkov Ervěnice (5.10.2013)

První zápas – Net. x Ervěnice Jirkov – 2:3 (12:25, 21:25, 25:22, 25:21 , 17:15)

Do netolické haly přijel soupeř jen v sedmi, ale hned v prvním setu ukázal proč v loňské sezóně hrál první ligu. Velmi tvrdým servisem nás zatlačil do úzkých a po prohraném prvním setu 12:25 si domácí fanoušci museli myslet, že snad nehrajeme ani ve své vlastní hale. Snad nervozita z prvního zápasu nás svazovala a nenechala nás rozjet. Mimo krátké chvíle ve druhé setu kdy se nám dařilo podání, byl soupeř vždy o několik balónů před námi. Ve druhém setu jsme tak na soupeře jen dotahovali a i tento prohráli, ale již jen rozdílem pěti bodů (20:25). Do třetího setu zůstali emoce a vášeň na lavičce, hra se uklidnila a zpřesnila. A tak byl soupeř z Ervěnic donucen si vzít svůj první oddechový čas za stavu 10:6 pro domácí. Hra netolického týmu se vrátila do standardních kolejí a soupeř si bral svůj druhý time out za stavu 21:16. Nejen na lavičku, ale i na hřiště se vrátil úsměv a tak nejen třetí, ale i čtvrtý zodpovědně dohraný set dal ještě naději na vítězství domácích. Přispěl k tomu nejen tvrdý servis a smeč z rukou obou netolických smečařů (Petr Šanda a David Tříska), ale i koncentrace všech ostatních hráčů v poli, která nepolevila ani v pátém rozhodujícím setu. Netoličtí volejbalisté tak byli celou doby o několik bodů před hostujícím teamem. Ten však v koncovce přitlačil na servisu a otáčí skóre ve svůj prospěch na 14:15. Po krátkém nadýchnutí na lavičce při oddechovém čase se domácím podaří opět srovnat. V dramatické koncovce a po vy dařeném útoku středem do otevřené obrany soupeře (smečoval Jakub Škoda) ukončují vítězně netoličtí volejbalisté svůj první zápas letošní sezóny.

Druhý zápas – Net. x Ervěnice Jirkov – 3:0 (25:23, 25:15 a 25:23)

Odpolední zápas se dá shrnout větou „Zápas jako na houpačce“. Od začátku  až do konce prvního setu se obě družstva přetahovala o vedení. Ve většině případů za to mohl tvrdý servis a následná obrana na síti. Ve vyrovnané koncovce si hostující tým bere oddechový čas za stavu 24:23 pro domácí. Vítězství netolického družstva však neodvrací a domácí vítězí  těsně 25:23. Začátek druhého setu přinesl stejné přelévání bodů jako v prvním. Pak přišla série vydařených servisů a smečí na straně netolických volejbalistů a soupeř začíná ztrácet kontrolu nad setem. Bylo by jistě možné jmenovat každého hráče domácího družstva za nějakou tu volejbalově opravdu vydařenou akci, snad mi ale všichni opustí když zde zmíním jen jednoho. Závěrečné minuty tohoto setu rozhodně patřili tvrdému servisu z rukou Jana Suchého, který zatlačil soupeře daleko od sítě. Volejbalový oddíl netolic tak mohl oslavit vítězství i druhého setu a to poměrem 25:15. Ve třetím setu však přichází ledová sprcha, soupeř utíká o čtyři body a je co dohánět. Na podání však přichází Lukáš Holeček a svým plachtěným servisem vrací soupeře na zem, který okamžitě reaguje oddychovým časem (11:10 pro Netolice). Oba teamy jsou opět plně ve hře a vedení se opět přelévá ze strany na stranu. Před koncem setu se více dařilo netolickému družstvu, ale soupeř opět zatlačil a tentokrát si oddechový čas bere zatím ještě vedoucí domácí družstvo (22:21). Soupeř nechce domů odjet s druhou prohrou a tak jsou netoličtí nuceni si vzít i druhý time out za stavu 23:23. Zaplněná netolická hala, kterou navštívilo více než 40 diváků hnala svůj tým do vypjaté koncovky. Díky jejich podpoře a bezchybně dohrané koncovce vítězí netoličtí volejbalisté hladce 3:0 na sety.Zmínil jsem dobrý servis i útok, ale nedílnou součástí netolické mašiny jsou i obě libera (Roman Vácha a Zbyněk Baron), kteří odvedli stejně dobrou práci jako zbytek týmu. Dvě domácí výhry tak připisují první body do tabulky, ale pohled všech již směřuje na další utkání. Příští sobotu odjíždí netolický oddíl volejbalu při TJ Netolice Baník 1892 na pražské derby s VK Modřany. Naše diváky, ale již nyní zveme na další domácí zápas a to 19. října kdy budeme hostit volejbalový klub z Turnova.