Domažlice venku - 31. a 32. kolo

Volejbal Netolice - zápas Domažlice x Netolice (8/3/2014).

Netoličtí volejbalisté podlehli dvakrát tři nula v Domažlicích. Po několika předchozích výhrách se tentokrát nepodařilo, hráčům ani trenérovi,  najít účinnou obranu proti tlaku domácího družstva. Domažlice se tak v průběžné tabulce téměř dotáhli na Netolice a budou tak v posledních čtyřech kolech společně bojovat o pátou příčku.

První zápas – Domažlice x Netolice 3:0 (25:18, 25:14 a 25:23)

Netolice přijeli do Domažlic v plné sestavě mimo jedné z hlavních útočných opor na smeči Davida Třísky. Úvodní část prvního setu dala slibovat velmi zajímavý a vyrovnaný duel. Do stavu 12:12 se obě družstva přetlačovala o každý bod. Těsně před druhým technickým čase zastavuje hostující tým zvolna se rozjíždějící Domažlice 15:13 a podruhé již za stavu 19:14. Pak ale Netolice ztrácejí kontrolu nad setem a domácí ve velké pohodě set dohrávají. Trenér Netolic se snaží o změnu rytmu hry a posílá do hry Jaroslava Matyse, ale ani on není schopen rozjeté Domažlice zastavit. Převahu domácího družstva ve druhém setu snad nejlépe představuje stav ve druhém technickém čase 16:6, kdy se netoličtí volejbalisté takměř nestihli ani nadýchnout. Třetí set přináší úplný zvrat v herním projevu Netolic – 2:6 Domažlice si berou oddechový čas, 3:8 při technickém čase. Domažlice se však pomalu dostávají ze svého tlaku a zvolna z náskoku hostů ukrajují bod po bodu až je nutí k vlastnímu oddechovému času 11:13. Netolice ale opět zaberou a oddechový čas si pro změnu berou domácí 16:19. Před dramatickou koncovkou uklidňují hru Netolice 21:22, ale svou poslední šanci na zvrat zápasu prohrávají.

Druhý zápas – Domažlice x Netolice 3:0 (25:13, 25:18 a 25:17)

Bohužel pro netolické volejbalisty, se na průběhu druhého zápasu nic nezměnilo. První set začal obdobně studenou sprchou – oddechové časy: 8:4, 12:6, 16:7 a 21:10. Do druhého setu vytahují Netolice připravenou změnu na útoku. Zbyněk Baron šel ze svého tradičního postu libera na pozici smečaře a v úvodu druhého setu se mu poměrně dařilo. Netolice drželi dlouhou dobu s domácím družstvem krok (7:8, 16:14), ale pak přichází další bodová smršť a oddechový čas za stavu 22:16 je jen krátkým přerušením úporného tlaku Domažlic. Ve třetím setu se Netolice jen marně snaží vymyslet nějakou další změnu herního rytmu, ale nic co by domácí zastavilo nepřichází. Průběh setu je tedy velmi obdobný: 8:5, 14:10, 16:11 a drtivá koncovka domácích zastavená oddechovým časem této krát již za stavu 22:15.

Netoličtí volejbalisté tak budou nakonec bojovat o udržení svého aktuálního pátého místa namísto útoku na vyšší příčky. Tuto sobotu přijede na jih Čech aktuálně poslední tým průběžného pořadí TJ Lokomotiva Liberec I. Snad Netolice před svými domácími diváky předvedou svůj standardní výkon a šesti body si svou pozici v tabulce upevní. Jejich poslední letošní domácí zápas začne jako každou sobotu od 10.00 a bude pokračovat odpoledním zápasem v 14.00 hodin.