Doma s Plzní - 8.10.216

Netoličtí volejbalisté sebrali čtyři body, v tabulce jsou druzí

Více než třicet domácích fanoušků pomohlo druholigovým volejbalistům z Netolic k výhře v prvním zápase proti USK Slavia Plzeň. V odpoledním zápase musel o vítězi rozhodnout až pátý set, ve kterém domácí ve vypjaté koncovce hostům nakonec podlehli.

Plzeňské družstvo loni sestoupilo z první ligy a stejně jako v předešlých sezonách, kdy ještě hrálo druhou ligu, nenechávalo netolickým žádný míč zadarmo. Netoličtí volejbalisté i ve svém druhém duelu letošní sezony ukázali, že i přes ztrátu dvou hráčů ze své původního kádru jsou schopni důstojně pokračovat v této soutěži. Do jejich tréninkového plánu přibylo po tomto zápase několik dalších věcí, které si Jan Suchý z pozice trenéra pečlivě zapisoval.

Netolice – Plzeň 3:1 (19:25, 25:19, 25:21, 29:27). Netoličtí skočili do zápasu s plným nasazením (4:1), ale hosté stav setu vyrovnali ještě před jeho polovinou (12:12). Domácí se trápili především na útoku a Plzeň začala nenávratně navyšovat svůj náskok (16:20) až do vítězného konce.

Ve druhém setu shlédl fanoušky již dosti zaplněný balkón, ale i diváci sedící dole v hale, velmi vyrovnaný volejbalový duel (5:5, 11:11). Obě družstva dovolila soupeři vždy odskok maximálně o několik bodů jako například po esu Jana Suchého na 13:11, kdy pro změnu Plzeň hned srovnala po servisu Jan Brabce na 16:16. Ale pak o setu rozhodl svým servisem netolický Jakub Škoda, který ze svého servisu odešel po esu již na 22:16. Poslední rozjezd Plzně rázně ukončil svou smečí Tomáš Bartoš (24:19) a o vítězi setu bylo již rozhodnuto.

Třetí set vypadal velice podobně (5:5, 10:10) až do prvního výraznějšího odskoku Netolic po servisu Tomáše Bartoše, na který si hosté dvakrát jen stěží sáhli (14:10). Plzeň ale nic nevzdala a za stavu 20:19 přišel na servis bývalý hráč SK Volejbal Ústí nad Labem Jakub Kraus, který svým tvrdým skákaným servisem otočil stav na 20:21. Netoličtí okamžitě reagovali velmi pozorným volejbalem: dvě bodové smeče (David Tříska a Jaroslav Žáček) a nepropustný kompaktní dvojblok Jana Kaliny a Jakuba Škody (23:21) a rozjeté Netolice již Plzeň nezastavila.

Hosté si byli plně vědomi, že další set již nemohou ztratit a jejich následný nástup domácím proklouzl mezi prsty (1:5). K vyrovnání setu došlo až za stavu 11:11 a následoval tvrdý boj o každý metr hřiště, ve kterém domácím nejvíce pomohl Zbyněk Baron a Tomáš Bartoš, kteří společně zachránili potřebné balóny navíc (16:13). Za stavu 21:20 ale přišel na servis opět Jakub Kraus a rázem bylo vše jinak (21:23). V následující dlouhé a dramatické koncovce (23:24) měli Netoličtí výhodu domácího prostředí a povzbuzováni svými věrnými fanoušky (27:26) tuto závěrečnou bitvu dotáhli do vítězného konce (29:27).

Netolice – Plzeň 2:3 (25:22, 20:25, 19:25, 25:20, 13:15). Průběh odpoledního zápasu nepřinesl nic odlišného od toho ranního. Velice vyrovnaný volejbal (14:12), ve kterém rozhodovala jen drobná zaváhání (20:20) a většinou trochu štěstíčka, které si vybrali nejprve domácí.

V následujících dvou setech na tom byli lépe plzeňští volejbalisté, kteří těžili především z bodových odskoků získaných podáním již několikrát zmiňovaným Jakubem Krausem. Netoličtí se tak celé dva sety jen snažili dotahovat, ale na odvrácení vývoje obou setů jim chyběla potřebná síla.

O vítězném průběhu čtvrtého setu rozhodli bezesporu středem sítě netoličtí blokaři: Lukáš Holeček (4:2, 13:10, 23:18) a Jan Kalina (7:4, 10:7) plus následně i servisem na 21:17. Domácí tak srovnali stav na 2:2 na sety.

Do posledního rozhodujícího setu však nevstoupili zrovna nejlépe (0:4). Z této nepříjemné situace je vytáhl podáním Jan Suchý, který své působení na podání ukončil esem (5:4). Od té chvíle obě družstva navyšovala svá bodová konta vždy o jeden maximálně dva body až do stavu 10:11, kdy domácím došel potřebný elán na zvrácení tohoto zápasu.

I přes tuto prohru si Netolice do průběžného pořadí připsaly další důležité čtyři body a dva následné tréninky budou již směřovány na jejich dalšího soupeře, kterým bude VK Slovan Chabařovice (Ústí nad Labem).

Výsledky ostatních zápasů: Ervěnice – Dobříš 3:1 a 3:0, Modřany – Karlovarsko B 2:3 a 3:2, Domažlice – Praga Praha 3:0 a 3:1, Česká Lípa – Chabařovice 3:1 a 3:0.

1. Česká Lípa 3  0 0   1 10:5 9
2. Netolice 2   1  1   0 11:7 9
3. Karlovarsko B 2   1  1   0 11:7 9
4. Domažlice 2   1  0  1 10:6 8
5. Jirkov – Ervěnice 2   0  1  1 9:7 7
6. Modřany 0  2  2  0 10:10 6
7. Slavia Plzeň 1    1  0 2 8:9 5
8. Chabařovice 1   0  1  2 6:10 4