Doma s Jabloncem jen polovina bodů - 20.2.2016

Předposlední domácí dvojzápas se netolickým volejbalistům ve II. lize nezdařil dle jejich představ

Sice v prvním zvítězili 3:0, ale v tom druhém ve stejném poměru prohráli. Mohla za to především absence jejich nejúdernějších hráčů. Nejprve se omluvil David Tříska, pak se v porodnici zdržel Petr Šanda (gratulujeme oběma rodičům), nemohl ani Jan Kalina a nakonec se přidal i Jaroslav Žáček. A tak dali hráči vše do prvního zápasu a ve druhém, kdy potřebovali střídat, nebylo kam sáhnout. To naopak jejich minulý soupeř VK Slovan Chabařovice, posílen výhrou nad tehdy ještě druhým netolickým týmem, tuto soboto doslova převálcoval aktuálního lídra letošní sezony Mladou Boleslav, která tak o udržení svého prvního místa bude možná bojovat až v přespříštím zápase s netolickým týmem.

Netolice – Jablonec 3:0 (25:21, 28:26, 25:16). Z důvodu nepřítomnosti některých hráčů nastoupili Netoličtí v trochu neobvyklém seskupení. Standardně na náhře s Janem Suchým, na bloku Jakub Škoda, Lukáš Holeček a na liberu se Zbyňkem Baronem. Ale v kombinaci se smečaři Ondřejem Machem a Tomášem Bartošem doplněných na pozici univerzála Františkem Reindlem. Po malém zaváhání na začátku setu se domácí rozjeli a hosté je jen marně zastavovali oddechovými časy (22:19 a 24:20). Druhý set byl na počátku mnohem vyrovnanější, ale pak Netoličtí tahali za delší konec (18:14). Když před koncovkou začali hosté dotahovat (20:18), poslal Roman Vácha na podání z lavičky Jaroslava Matyse. Ten svým nepříjemným podáním ihned nutí soupeřek k dalšímu oddechovému času (21:18). Domácí okřáli a navýšili svůj náskok až na 24:21, kde už všichni hráči viděli konec setu, ze kterého vzniklo nakonec slušné drama. Oddechový čas si museli vzít domácí (24:24) a svou smečí je Jan Suchý poprvé vytáhl zpět (25:25). Jablonec cítil šanci a navýšil (26:27), ale to už se domácí kousli a set otáčí na 28:27 a následným míčem jej i ukončili. Ve třetím setu již Netoličtí nechtěli nic riskovat a tak z každého dobrého příjmu nebo zachráněného balónu Zbyňkem Baronem smečoval Tomáš Bartoš střelbu nebo Ondřej Mach svůj léty vypilovaný technický úder (17:12). Celé družstvo drželo soupeře pod sebou a nenechalo ho ani na chvíli nadýchnout (20:14). Za potlesku svých věrných fanoušků si Netolice došly pro tři důležité body. To však ještě nikdo nevěděl, že to tentokrát budou jediné body, které získají.

Netolice – Jablonec 0:3 (16:25, 21:25, 27:29). První set odpoledního zápasu by jistě každý hráč netolického družstva rád vymazal ze své paměti. Jednou větou řečeno: „Bez příjmu není náhry a bez smeče nejsou body“. Do druhého setu vyzkoušeli Netoličtí hru na dva nahrávače. Po malém zaváhání z 3:3 na 3:8, ze kterého se dostali až po smeči Jakuba Škody (7:8), se dočkali i prvního vyrovnání a to po smeči Tomáše Bartoše již na 15:15. Ještě za stavu 18:19 to vypadalo, že jsou Netolice zpátky a vše se v dobré otáčí. Ale přišla celotýmová křeč, po které svou tak potřebnou koncovku domácí ztratili. Bohužel ani ve třetím setu se domácí nedokázali ze své krize dostat, a tak za stavu 10:15 poslal Roman Vácha na podání opět Jaroslava Matyse. Ten počechral soupeře esíčkem a Jablonec hned reagoval oddechovým časem (12:15). Když Jan Suchý svou smečí téměř srovnal na 15:16, hra se opět rozproudila. Z dobrého příjmu pak více a více využívali domácí útok středem, který přinášel své ovoce, Jakub Škoda (20:22), Lukáš Holeček (22:23) až donutili hosty k oddechovému času (25:24). Ve velmi vyrovnané koncovce měli hráči Jablonce psychickou výhodu a několika odvážnými zákroky po srovnání na 27:27 hru ukončili ve svůj prospěch.

Ostatní víkendové výsledky: Dansport Praha – Jirkov / Ervěnice 3:2 a 3:2, Slavia Plzeň – Karlovarsko B 3:0 a 3:2, Česká Lípa – Modřany 3:1 a 3:1, Mladá Boleslav – Chabařovice 1:3 a 0:3.

11. Kadeti ČR 2 1 3 4 16:25 11

Druholigový volejbal nyní čeká poslední přestávka, kterou hráči Netolic stráví odpočinkem nejen na Plesu sportovců Prachaticka, kde jsou nominováni v kategorii sportovní kolektiv, ale i aktivně například na lyžích. Pak se náš jediný jihočeský volejbalový zástupce ve druhé lize TJ Netolice 1892 představí na palubovce aktuálně posledního týmu SK Dansport Praha.