Doma s Ervěnicemi 5 bodů - 16.1.2016

Do Netolic tentokrát přijelo družstvo VK Jirkov – Ervěnice a již první set (33:31) ukázal, že se bude hrát opravdu tvrdý a vyrovnaný duel. Domácí družstvo bylo oslabeno o svou údernou sílu Davida Třísku a tak se na postech smečařů hodně střídalo, aby se našla ta nejfunkčnější sestava. I přes jeden ztracený bod byl zisk pěti bodů velmi důležitý pro stálý kontakt s aktuálním lídrem soutěže VK Prasyl Mladá Boleslav.

Netolice – Jirkov / Ervěnice 3:2 (33:31, 25:14, 22:25,19:25, 15:12). Po poměrně vyrovnaném úvodu setu (8:6) přišel odskok domácích, ke kterému přispěl svým esem Jan Suchý (16:11). Domácí však před koncovkou o svůj náskok přišli (19:19) a museli si jej vybudovat znovu. To se podařilo, a když Petr Šanda svou smečí ze zadní zóny zvyšoval na 24:22, vše již vypadalo na jasný konec setu. Ervěnice se však kously a Netoličtí, kteří tento set již téměř vypustili, náhle prohrávali 24:25. Tento zvrat odstartoval vskutku nádherné volejbalově výměny na obou stranách. Celý set ukončilo až svým blokem netolické duo Jaroslav Žáček – Lukáš Holeček.

Zlom druhého setu přišel téměř na jeho počátku. Nejprve Jan Suchý zastavil soupeře jednoblokem (7:4) a poté Zbyněk Baron na postu libera vybral v poli smeč kapitána Zdeňka Špernoga a pro další bod si tak svou smečí došel Tomáš Bartoš (10:6). A byl to znovu on, kdo přidával body svým esem na již 17:9 nebo jednou ze svých v tomto setu posledních smečí na již téměř konečných 23:14.

Třetí set přinesl ledovou sprchu, na podání se dostal severočeský Daniel Kaiser a mimo ostatních podání pak svým esem již na 2:8 zmařil veškeré plány Netolic. Těm se velmi pečlivou hrou sice podařilo dojít až k vyrovnání setu, a to po smeči jejich kapitána Ondřeje Macha (17:17), ale v koncovce již domácí nenašli dost sil na jeho úplné získání.

Po velmi podobném raketovém startu hostů i ve čtvrtém setu, opět na 2:8, přišlo na straně domácích trápení bez konce (11:20), kterému nepomohlo žádné střídání.

A tak se chleba lámal až v pátém rozhodujícím setu, který vyplnily velmi vypjaté výměny. První, kdo přerušil hru oddechovým časem, byli hosté (6:3), pak pro změnu zase domácí (10:9). Po vyrovnání setu na 11:11 obě družstva jela na plný výkon a po zisku podání (13:12) posilují Netolice svou obranu, místo svého kapitána poslali na sít Františka Reindla, který svým jedno-blokem tento duel ukončil.

Netolice – Jirkov / Ervěnice 3:1 (18:25, 25:18, 25:23, 25:20). První set začal pod taktovkou Netolic (8:5) a až do stavu 13:8 to vypadalo jako běžný set. Ale na podání přišel Ondřej Weber a přišla křeč, ze které se domácí dostali až za stavu 13:16. K nastartování jejich netolické mašiny však nedošlo a set ztratili.

Nabuzení hosté se pustili do nelítostného boje a druhý set byl naprosto vyrovnaný až do stavu 10:11. Pak na hřiště po střídání domácích přišel Tomáš Bartoš, svou smečí vyrovnal na 11:11 a rozjezd Netolic odstartoval svým blokem Jakub Škoda, který si připsal i jeden přímý bod servisem již na 16:14. Netoličtí se opět nadechli a po sérii smečí z rukou Ondřeje Macha a Tomáše Bartoše přebrali kormidlo setu (23:18).

Jak shrnout souboj obou družstev ve třetím setu lépe než takto: 8:8, 16:16 a 22:22. Po vyrovnaném setu využívají Netolice své početní převahy a opět posílají posílit obranu Františkem Reindlem (23:22). Set ukončil svým servisem až Jakub Škoda a Netolice měly k vítězství tohoto zápasu blíže.

Ervěnice však zbraně nesložily a i následující set byl velice vyrovnaný (12:12). Dvoubodový odskok domácích zařídil (17:15) a hned vzápětí i udržel (18:16) středem sítě Jan Kalina. S jednoblokem Jaroslava Žáčka (21:18) tak rozhodli o konečném zlomení soupeře a Netolice si s poklidem došly pro své další vítězství.

Výsledky ostatních zápasů: Mladá Boleslav – Plzeň 3:0 a 3:1, Jablonec – Karlovarsko B 3:1 a 3:2, Chabařovice – Modřany 3:0 a 3:1, Čeká Lípa – Dansport nehlášeno.

11. Kadeti ČR 2 1 3 4 16:25 11

Následujícím soupeřem netolických volejbalistů bude aktuálně sedmý volejbalový klub VK Karlovarsko B. Tohoto soupeře Netolice doma v první polovině soutěže dvakrát porazily 3:1. Zda se jim to podaří i na palubovce soupeře, se dozvíme až tuto sobotu. Na další domácí zápas si však netoličtí fanoušci budou muset počkat až do 6. února, kdy k nim přijedou pražské Modřany.