Doma s Ervěnicemi - 1.10.2016

Volejbalisté odstartovali sezonu vítězně

Letošní druholigovou volejbalovou sezonu otevřeli Netoličtí výhrou v obou úvodních domácích zápasech.

Po náročném turnaji v Salzburgu a krásném čtvrtém místě z turnaje ve Znojmě ukázali svou letošní připravenost i před svými domácími fanoušky v duelu s VK Jirkov – Ervěnice (3:2 a 3:1). Tato výhra byla jistě velmi důležitým bodem pro nadcházející sezonou, před kterou ohlásili své ukončení v tomto týmu hned dva hráči najednou. Odešel jak univerzál Petr Šanda, tak Roman Vácha, který se pravidelně střídal se Zbyňkem Baronem na postu libera. Herní pořádek celého týmu musel být podle toho také upraven.

Netolice – Ervěnice 3:2 (23:25, 21:25, 25:17, 25:22, 15:13). V úvodním setu nové sezony hledal celý tým správný rytmus pro svou hru. Mnoho zkažených podání a nepřesný příjem stál Netolické úvodní ztrátu v prvním setu – 7:13. Jejich herní projev ale rostl až do koncovky, kde hosty donutili zastavit jejich hru oddechovým časem (21:21). Ve vyrovnané koncovce (23:23) však domácí zaváhali a set prohráli.

Úvodní část druhého setu již přinesla mnohem vyrovnanější duel (10:11), ale pak se na podání dostal Luboš Červenka a zařídil pro hosty odskok ze 14:16 na 14:21. Tuto ztrátu již Netoličtí nedokázali odvrátit a i druhý set ztratili.

Do třetího setu domácí vystřídali a nominovaná sestava se stala plně funkční. Vše odstartovalo eso z rukou Jakuba Škody (6:4) a tento zážeh rozjel netolickou mašinu vpřed: Jaroslav Žáček smečí na 11:7, Tomáš Bartoš jednoblokem již na 17:8. Až do stavu 22:10 domácí nepustili Ervěnice téměř k žádné větší herní akci. Až v samé koncovce setu po malé ztrátě pozornosti se hosté snažili snížit jejich náskok, ale domácí je včas zastavili a získali svůj první letošní set.

Vítězná sestava se nemění, a tak se pokračovalo ve stejném duchu i ve čtvrtém setu (8:3). Hosté však přitlačili a téměř srovnali (11:10). Po dlouhé přetahované (14:13) domácí opět odskočili a jeden z bodů přidal po smeči na středu sítě i František Reindl (19:14) a hosté již neměli sílu tento náskok zvrátit.

Bylo vyrovnáno a soupeře čekal rozhodující set, do kterého lépe vstoupilo družstvo hostů (2:5), ale domácí, hnáni svými fanoušky a se Zbyňkem Baronem v poli, zvrátili tento nepříznivý stav na 8:8. Při dalším nástupu hostů (11:13) přišel na hřiště již odpočatý David Tříska. Pod taktovkou Jana Suchého domácí stav srovnávali (13:13) a nakonec přidali i dva body navrch.

Netolice – Ervěnice 3:1 (25:23, 21:25, 25:19, 25:18). Do úvodního setu odpoledního zápasu nastoupili opět nejmladší hráči netolického kádru pod taktovkou Jaroslav Matyse. Celý set vypadal obdobně jako ten ranní, osm zkažených servisů a mnoho nepřesností (5:8, 16:19). I zde přišlo vyrovnání na 21:21, ale tentokrát se o vítězný odskok Netolic postaral Jakub Škoda (24:22).

Ve druhém setu to byla vyrovnaná partie až do stavu 15:15 kdy na servis přišel Daniel Kaiser a zlomil set ve prospěch hostů (15:20).

Do třetího setu se Jan Suchý rozhodl ponechat mladou sestavu na palubovce, a to se ukázalo jako správné rozhodnutí. Po vyrovnaném úvodu (7:7) se začala spolupráce mezi hráči dostávat na potřebnou úroveň a vše odstartovala rychlá výměna po příjmu Jaroslava Žáčka a náhře Jaroslava Matyse, kdy vše zakončil tvrdou smečí středem sítě Jan Kalina. Útok středem sítě se tak opět vrátil do repertoáru Netolic a Lukáš Holeček na druhém postu blokaře hned proměnil každou z příchozích náher (17:12, 21:15). Poslední kapkou tohoto setu byla vybraná smeč Zbyňkem Baronem, kterou zpečetil opět Jan Kalina středem sítě již na 24:17.

Netoličtí byli na vlně a tak jejich nástup na 8:2 hosté jen těžko odráželi. Jakub Škoda na svém novém postu univerzála ukázal, že je zde správně a ničil soupeře nejen na síti, ale i ze zadní zóny (12:7). V koncovce posledního setu zazářil Lukáš Holeček, který do této sezony vstoupil se skákaným servisem, a přidal tři body v řadě až na 23:15. Do konce setu si Jaroslav Matys připravil nahrávačskou lahůdku s Davidem Třískou, který při oběhu zpoza blokaře šel na bezblok smečí doprostřed hřiště. I přes malé zaváhání v posledních výměnách Netolice uhájily své vítězství a na úvod sezóny si připsaly prvních pět bodů.

Tuto sobotu odehrají Netoličtí další domácí dvojutkání, a to s USK Slavia Plzeň. Celé družstvo tak zve všechny své fanoušky a příznivce tuto sobotu do netolické haly. Čas začátku obou utkání je opět od 10 a 14 hodin.

1. Karlovarsko B 2 0 0 0 6:2 6
2. Netolice 1 1 0 0 6:3 5
3. Chabařovice 1 0 1 0 5:4 4
4. Česká Lípa 1 0 0 1 4:4 3
5. Praga Praha 0 1 1 0 5:5 3
6. Modřany 0 1 1 0 5:5 3
7. Slavia Plzeň 1 0 0 1 4:4 3
8. Domažlice 0 1 0 1 4:5 2