Doma s Dobříší 6 bodů - 12.11.2016

V dalším dvoukole letošní druhé ligy hostili netoličtí volejbalisté na své palubovce nováčka této soutěže KV Dobříš.

Hosté měli na svém kontě jedinou výhru, a tak byl cíl domácích jasný. Ti nezaváhali a prodloužili svou vítěznou řadu na čtyři výhry za sebou. Hostům dovolili jediný set, a tak tři desítky jejich fanoušků, kteří se na tento duel dostavili, i samotní hráči odcházeli domů s úsměvem. Šest nově získaných bodů je posunulo na třetí příčku průběžného pořadí, kde zůstanou minimálně celých čtrnáct dní, protože na příští sobotu je naplánována další přestávka druholigového volejbalu.

Netolice – Dobříš 3:0 (25:22, 25:17, 25:21). Po trochu nevýrazném začátku (6:5) se netoličtí volejbalisté pomalu rozjeli a před druhým technickým časem ještě v poli zazářilo netolické libero Zbyněk Baron (16:10). Domácí uspokojení svým náskokem zvolnili na tempu a soupeř se začal pomalu přibližovat. Jeho nástup zastavil Lukáš Holeček, když ho domluveným signálem Jan Suchý poslal na bezblok (20:18). Za stavu 24:22 byl odpískán míč pro hosty, ale David Veselý se sportovně přiznal k teči na bloku a set byl tak ukončen.

I druhý set začal obdobně, Lukáš Holeček esem na 7:4, ale pak opět přišel výpadek a stav byl rázem 7:7. V tomto setu se Netoličtí nastartovali o něco dřív a to obětavou rybičkou Jakuba Škody, kterou ukončil středem sítě Jan Kalina (9:7) a náhle vše začalo opět fungovat, třeba jako po smeči Tomáše Bartoše již na 17:10. V koncovce setu se obzvláště osvědčila na bloku dvojice Jan Suchý a Jan Kalina (24:13), stejně tak i na rozhodující balón tohoto setu (25:17).

Dobříš ve třetím setu zabrala, a tak si vynutila své téměř první vedení (8:9). Následný rozjezd hostů však uhasil netolický blok a Dobříš si vybrala oddechový čas (12:9). Přišla bodová sprcha Netolic: Jakub Škoda smečí ze zadní zóny, Jan Kalina eso z podání, Tomáš Bartoš smečí z hlavního kůlu a stav byl rázem 18:11. Na konci setu předvedl svou další lahůdku v poli i Zbyněk Baron a přispěl tak dalším bodem již na 22:18. Poslední výpadek Netolic (z 23:18 na 23:20) včas zastavil svou smečí Tomáš Bartoš a domácí tak i tento set dovedli k zdárnému konci.

Netolice – Dobříš 3:1 (25:18, 25:18, 21:25, 25:20). Netoličtí po jednoznačné výhře vystřídali svůj kádr na rozdíl od hostující Dobříše, která přijala jen s polovinou svých hráčů, kterou má na své soupisce. I v odpoledním duelu začali domácí pomalu navyšovat svůj bodový zisk, například po smeči Davida Třísky (7:5), nebo po sérii vydařených podání Lukáše Holečka (z 8:6 na 13:6). Na první technický čas poslal Netolice smečí středem sítě František Reindl (16:11), a když pak David Tříska svou dělovkou přidával na 21:15, bylo o tomto setu již rozhodnuto.

Druhý set měl podobný vývoj (9:5, 16:12 až 20:16). V koncovce setu přidal i několik důležitých balónů na smeči kapitán domácích Ondřej Mach (23:17), včetně posledního rozhodujícího balónu na 25:19.

Ve třetím setu domácí výrazně polevili a Dobříš se hned ujala této možnosti (13:16). Netolice před koncovkou stav setu srovnaly (20:20), ale jejich souhra při podání Davida Veselého příliš nevyšla, a tak hosté z tohoto duelu vytěžili aspoň jeden set.

Domácí, povzbuzováni svými fanoušky, si nejprve vybudovali náskok (8:5), který ale rázem ztratili (15:15). Co víc, nedařilo se najít ztracenou koncentraci, a tak nezbývalo nic jiného než si vzít oddechový čas (16:19), srovnat se (18:19) vystřídat (21:21) a set si vzít zpět ve svůj prospěch.

Po plánované přestávce, která čeká II. ligu tento víkend, pojedou netoličtí volejbalisté na palubovku pražského družstva Volejbal Modřany. Svým domácím fanouškům se tedy znovu představí až první prosincovou sobotu, kdy budou hostit tým z Domažlic.

Výsledky ostatních zápasů II. ligy: Česká Lípa – Modřany 3:0 a 3:1, Plzeň – Karlovarsko B 3:1 a 3:1, Chabařovice – Praga 0:3 a 3:1, Jirkov / Ervěnice – Domažlice 0:3 a 0:3.

1. Česká Lípa 8 2 0 2 32:14 28
2. Domažlice 8 1 0 3 30:13 26
3. Netolice 6 2 1 3 27:19 23
4. Praga Praha 6 1 2 3 27:21 22
5. Slavia Plzeň 5 2 0 5 26:22 19
6. Modřany 4 2 2 4 24:26 18
7. Chabařovice 4 0 3 5 20:27 15
8. Jirkov – Ervěnice 4 0 1 7 18:27 13