Doma s Dansportem plný počet bodů - 28.11. 2015

Netolice dle předpokladu dvakrát porazili aktuálně poslední tým letošní soutěže SK Dansport Praha. Prodloužili svou výherní sérii na šest zápasů v řadě a udrželi si svou pozici na třetím místě.

Příští sobotu však mohou o svou vítěznou sérii přijít, do Netolic se chystá nově vedoucí družstvo tabulky VK Prasyl Mladá Boleslav, které se ujmulo vedení po vzájemném duelu s do té doby vedoucími volejbalisty VK Slovan Chabařovice z Ústí nad Labem. Budeme tak věřit, že velká opora netolického družstva Petr Šanda, který kvůli zdravotním problémům nyní nehrál, bude již na další střetnutí s lídrem v pořádku.

Netolice – Dansport Praha 3:0 (25:20, 25:23, 25:14). Netoličtí volejbalisté tentokrát nastoupili v trochu netradiční formaci. Změna nezasáhla blok, kde nastoupili Lukáš Holeček a Jakub Škoda, ani pozici nahrávače,

kde byl tradičně Jan Suchý a ani pozici libera kde se střídali Zbyněk Baron a Roman Vácha. Trochu nestandardní bylo obsazení zbylých postů, kde možná letos poprvé nastoupili společně na smeči Ondřej Mach a Jaroslav Žáček. Poslední výraznou změnou byl František Reindl na postu univerzála za nemocného Petra Šandu.

V prvním setu kontrolovali domácí stav utkání od začátku až do jeho konce. A i přes malé zaváhání před koncovkou (21:19), dotáhli set bez problémů do vítězného konce.

To druhý set začal o poznání jinak, Dansport využil černé chvilky, kterou si domácí vybrali v úvodu druhého setu (1:8). Změnu, přineslo až střídání, kdy nastoupil David Tříska a Netoličtí si začali pomalu brát bod po bodu zpět (8:11 a později již 19:18). A i přes druhé zaváhání v koncovce (23:22) udrželi nakonec čisté konto i v tomto setu.

Do třetího setu zůstal na palubovce David Tříska a nově na bloku Jan Kalina. A této kombinaci již hosté nedokázali vůbec vzdorovat (9:3 nebo po chvíli již 17:5). A když František Reindl ze zadní zóny vytloukl pražský dvojblok na 24:13, bylo již téměř dobojováno.

Netolice – Dansport Praha 3:1 (25:21, 25:23, 25:27, 25:21). Úvodní dva sety odpoledního duelu přinesly poměrně vyrovnaný volejbal, kdy si však vždy Netolice jednoznačně došly v koncovkách pro vítězství.

Ve třetím setu to vypadalo na stejné schéma (15:15), ale pak se domácím nedařilo odskočit a co víc, dokonce museli soupeře zastavovat oddechovým časem (20:22). Konečně se při servisu Jana Suchého podařilo stav zvrátit a oddechový čas si vybral Dansport (23:22). Ale zdaleka nebylo dobojováno a diváci viděli několik velmi nervy drásajících výměn, na jejichž konci měli poprvé radost hosté.

Ve čtvrtém setu nechtěli Netoličtí nechat nic na náhodě a vstoupili do něj poměrně jednoznačně (6:1). Domácí si i v průběhu další části udrželi několikabodový odskok a první rozjezd soupeře se pokusili zastavit hned v počátku oddechovým časem (15:12). Dansport však věděl, že jde o vše a pokračoval ve snaze zvrátit průběh setu (16:17). To se ale domácím nelíbilo a nejprve Ondřej Mach přidal čtyři body a po něm začal úřadovat svým servisem i Jakub Škoda. Marně se je hosté pokoušeli zastavit, dobře postavený blok na síti, za kterým hlídalo netolické libero Zbyněk Baron, byl pro hosty již nezdolatelný oříšek. Netolice tak až na ztrátu jednoho setu splnily svůj cíl a svým věrným divákům se jako po každém vyhraném duelu odměnily nejen dlouhým potleskem, ale i tradiční hromadnou rybičkou.

11. Dansport Praha 0 1 4 9 14:41 6

Jak již bylo řečeno, tuto sobotu přijede do Netolic nově vedoucí družstvo VK Prasyl Mladá Boleslav. Netoličtí volejbalisté s tímto soupeřem svádí boj od začátku jejich působení ve druhé lize, a tak ví, že půjde o dva velmi těžké zápasy. Proto hráči věří, že jejich tajné eso „sedmý hráč na hřišti“ v podobě věrných diváků jim pomůže tohoto soupeře zdolat. Zvou tedy nejen všechny své skalní fanoušky, ale i všechny příznivce volejbalu tuto sobotu do netolické sportovní haly v tradičních časech od 10 a na druhý duel od 14 hodin.