Doma s Českou Lípou 2 body - 18.3.2017

Volejbalisté ve druhé lize dohráli, Netolice se doma loučily vítězstvím

V konečné tabulce patří Jihočechům šestá příčka.

Netolice - Česká Lípa 1:3 (20, -25, -17, -20). Přidat závěrečné body mohli dokonce již v prvním zápase, kdy po výhře v prvním setu hráli s druhým týmem tabulky vyrovnaný druhý set až do 25:25.

Následující sety si však hosté pohlídali a od stavu 15:17 již Netolické nepustili ke hře. Rozhodnout tak mohla koncovka čtvrtého setu, kdy po esu Jana Suchého byl stav 17:19 a následný míč patřil také Netolickým. Ale volejbalisty České Lípy podržel svou smečí Jan Bajer a i tato koncovka patřila hostům.

Netolice – Česká Lípa 3:2 (18, -19, -22, 22, 10). Netolice do odpoledního duelu vlétly s Jaroslavem Matysem na náhře a změna herního rytmu přinesla osvěžení hry. Ve druhém setu se však domácí celek začal již trochu trápit, ale i přesto se v koncovce na hosty dotáhl až na 19:22.

Na výhru to však nestačilo, stejně tak jako v následujícím setu, ve kterém se domácí celek držel až do stavu 20:21, kdy opět kapituloval. Čtvrtý set tedy mohl rozhodnout celý zápas a Netolice do něj nastoupily s odhodláním jít dál. Pomohla jim k tomu mravenčí práce jejich libera Zbyňka Barona a do smečařské pohody se vrátil zpět i David Tříska.

V koncovce přidal své polínko i Jaroslav Žáček a o vítězi tedy musel rozhodnout až pátý set. Do něj vlétlo domácí družstvo na vlně vítězství z předešlého setu a po dvou úspěšných blocích Jana Kaliny (4:2) svým těžkým skákaným servisem přispěl i Lukáš Holeček a vše završila smeč kapitána Ondřeje Macha (8:4). Poslední pokus hostů vrátit se do hry zmařil Jakub Škoda svou smečí ze zadní zóny a domácí si své vítězství již nenechali vzít.