Chabařovice doma - 25. a 26. kolo

Volejbal Netolice - zápas Netolice x Chabařovice (8/2/2014).

Netolickým volejbalistům se v posledních zápasech příliš nedaří. I přesto, že po dlouhé době nastoupili téměř v plné sestavě (pro zranění nenastoupil jen Roman Vácha), tak mnozí z nich nemohli jít ještě na plný plyn. V prvním setu ranního utkání se volejbalisté VK Slovan Chabařovice (Ústí nad Labem) nemohli v netolické hale najít a tak poměrně jednoduše podlehli domácím. Ve všech ostatních setech obou zápasů však byl k vidění velmi vyrovnaný volejbal, ve kterých se domácím nedařilo v koncovkách rozhodujících setů. I přes prohru v obou zápasech mohli diváci Netolic vidět pěkný volejbal a odměnili své družstvo dlouhým potleskem.

První zápas – Netolice x Chabařovice 1:3 (25:19, 21:25, 25:27 a 23:25)

Po delším léčení zranění konečně nastoupili do zápasu obě útočné opory Netolic smečař Luděk Filip a univerzál Peter Šanda. Trenér Netolic Milan Holeček tak mohl po více než deseti zápasech postavit základní sestavu. Ta se hned rozjela a v prvním setu nenechala soupeře ani nadýchnout. Technický čas 8:3, 13:6 Chabařivice mají první oddechový čas, druhý technický čas 16:10 a následuje i druhý oddechový čas 22:15. Po relativně snadné výhře polevili domácí na koncentraci a soupeř se rozjíždí (4:8), Netolice zastavují oddechovým časem 12:15 a do druhého oddechového času náskok soupeře stahují na 14:16. Před koncovkou setu se domácí přibližují na jeden bod (18:19), ale Chabařovice zatlačili servisem a nutí Netolice k druhému oddechovému času (18:21), ty sice ještě přidávají dva body, ale na vítězství to nestačí. Stav je jedna x jedna na sety a obě družstva ví, že následující může být rozhodující. Do třetího setu vstupuje lépe hostující družstvo (4:8), ale pak přichází první obrat setu a Chabařovice zastavují Netolické volejbalisty oddechovým časem 14:13. Koncovka setu začala oddechovým časem Netolic 22:22, následovala bitva o každý míč (23:22, 24:24, 25:24 a oddechový čas domácích 25:26) poslední míč však patřil hostům a jsou o krůček blíže k celkové výhře. Třetí set měl velmi podobný průběh - 6:8, oddechové časy obou družstev – 9:12 a 13:13 a technický čas za stavu 16:14. Koncovka i tentokrát začíná oddechovým časem Netolic 22:23 a po několika nepřesných míčích je radost opět na straně hostujícího družstva.

Druhý zápas – Netolice x Chabařovice 2:3 (25:23, 27:29, 20:25, 25:18 a 11:15)

Do druhého zápasu vstupují lépe hosté 4:8, ale domácí rychle vyrovnávají (13:13) a do druhého oddechového času stav otáčejí 16:15. Pak následovala série oddechových časů: hosté 19:15, domácí 20:18, hosté 22:18 a domácí 24:22. Úvodní část druhého setu je jako zrcadlový odraz prvního setu: 8:4, 13:13 a technický čas 15:16. Následuje druhá série oddechových časů: hosté 19:17, domácí 19:21 a 21:23, hosté 23:23. Koncovka setu byla jedna dramatická výměna za druhou posuďte sami: 24:24, 25:24, 25:25, 26:27, 27:27 dva nešťastné míče a výhra je na straně hostu. Třetí set je poměrně vyrovnanou bitvou 7:8, 16:13, 17:17. V koncovce třetího setu však jakoby netolickým volejbalistům došel dech a trenér si bere dva oddechové časy 17:19 a 20:23. Čtvrtý set patřil domácím, technický čas 8:5, oddechový hostů 14:10, druhý technický 16:12 a druhý oddechový čas hostujícího týmu 19:14. Od stavu 20:17 se volejbalisté Netolic povzbuzováni všemi diváky v hale nedali zastavit a jednoznačně vyhrávají 25:18. Pátý rozhodující set jim však nevychází podle jejich představ, první oddechový čas 3:5, technický za stavu 4:8, po dalším bodu na stranu hostů střídá trenér Netolic nahrávače a na hřiště přichází Jaroslav Matys. Družstvo jakoby okřálo a začíná otáčet vývoj setu, Chabařovice se je snaží zastavit a berou se dva oddechové časy - 7:11 a 9:11. Hosté však přidávají body a Netolice si berou svůj oddechový čas 10:13 a na nahrávku se vrací Jan Suchý. Obrat vývoje se nezdařil a Netolice získávají alespoň jeden bod do průběžného pořadí.

Za příštím soupeřem jedou tuto sobotu netoličtí volejbalisté do haly VSK ISŠTE Sokolov.