6 bodů z Plzně - 9.1. 2016

První zápas Netolic v tomto kalendářním roce byl na palubovce USK Slávia Plzeň, odkud si po dvou zasloužených výhrách 3:1 přivezli plný počet bodů. Těchto šest bodů do průběžného pořadí je posunulo na aktuálně druhou příčku. Netolické družstvo odjelo do Plzně bez zraněného Jakuba Škody a za Lukáše Holečka a Jana Kalinu tak byl připraven a i střídal František Reindl. Na ostatních postech se nic neměnilo, a tak netoličtí volejbalisté v Plzni vyzkoušeli několik již osvědčených a prověřených herních variant, které odrážejí jejich současnou výkonnost.

Plzeň – Netolice 1:3 (23:25, 18:25, 25:22, 21:25). Do ranního zápasu nastoupilo netolické družstvo s Janem Suchým na náhře a v poli stálo to nejvyšší, co má kádr k dispozici. A hned v úvodu prvního setu tato vystavěná hradba v kombinaci D. Tříska – P. Šanda a L. Holeček slavila při podání Jaroslava Žáčka svůj úspěch (5:9). Pak, ale hosté nebyli schopni na středu sítě zastavit domácího Jana Hrubého, a tak před koncovkou domácí srovnali na 19:19. Netolice však poslaly na hřiště Ondřeje Macha, který další z útoků Plzně přijmul a David Tříska pak smečí zvýšil na 19:22, tento náskok pak rozhodl o jejich vítězství.

Do druhého setu vsadili Plzeňští na tvrdý servis, ale šest zkažených servisů je stálo příliš bodů. A tak si Netoličtí pohodlně udržovali vedení až do zlomového okamžiku tohoto setu. To po nevydařeném příjmu hostů letěl míč přímo k soupeři, ale pohotový Jan Suchý vyskočil na blok a plzeňskou smeč z první zastavil svým jednoblokem (12:16). Od této chvíle Plzeň ztratila kontrolu nad setem a odevzdala jej svým soupeřům.

Po nevydařeném druhém setu dali domácí veškerou sílu do třetího a byl vidět velmi pohledný a vyrovnaný volejbal. Už to vypadalo, že se Netolice po smeči Tomáše Bartoše na 11:13 rozjedou, ale nestalo se, naopak poprvé v tomto zápase Plzeň vedla 15:14. Netolice v úplné koncovce po smeči Lukáše Holečka (23:22) měly možnost set zvrátit, ale nezdařilo se.

Čtvrtý set mohl rozhodnout vše a tak se hrálo opravdu naplno a obě družstva si tak vybrala všechny oddechové časy (11:14, 17:18, 18:20 a 20:21). O vítěznou koncovku tohoto setu se však zasloužili dva hráči: Zbyněk Baron, který nenechal spadnout na palubovku jediný míč, a opět kapitán Ondřej Mach, který svou plachtou od stavu 21:22 nepustil soupeře již zpět do hry.

Plzeň – Netolice 1:3 (20:25, 25:23, 22:25, 23:25). Do druhého zápasu nastoupil na nahrávku Jaroslav Matys a po krátkém zmatku na hřišti (10:8) se vše vrátilo do zajetých kolejí a Netolice si opět vybudovaly náskok (13:16). Na vývoj koncovky mělo velký podíl i „čerstvé“ libero netolického týmu, kdy Zbyňka Barona vystřídal do tohoto zápasu Roman Vácha, který se blýskl překrásným zákrokem na téměř konečných 19:24.

Plzeň pochopila, že začínat až ve třetím setu asi na Netolice stačit nebude a druhý set se hrál jako by to byla koncovka celého zápasu. (7:8, 14:13 nebo 17:19). Po několika nepřesnostech je tu vyrovnání na 20:20 a tentokrát hosté tuto koncovku odevzdali domácím.

Třetí set byl trochu jako na houpačce, nejprve Netoličtí obrátili skóre z 5:2 na 6:8, pak pro změnu Plzeň z 8:9 na 16:12. Hosté reagovali střídáním a na hřiště přišli Jan Suchý společně s Františkem Reindlem. Hra se uklidnila a po úspěšném bloku Jana Kaliny (19:19) se vrátila i netolická bojovnost, která rozhodla o koncovce setu.

Ve čtvrtém setu přichází ledová sprcha a svým podáním Jan Hrubý razí cestu své Plzni (6:1). Ale mladí hráči, jako je třeba netolický Tomáš Bartoš, nemají co ztratit, a tak svým zapálením na smeči vrátil hosty zpět do hry (8:6). Po vyrovnaném průběhu setu (18:18) nastartovaly hosty dva za sebou jdoucí přímé body blokem, když si na Plzeň vyšlápli Jan Suchý a Jan Kalina. Poslední kapičkou bylo, když se na blok vrátil odpočatý Lukáš Holeček, pak již soupeř neměl kudy projít a Netolice si došly pro své zasloužené druhé vítězství.

Ostatní výsledky: Dansport – Modřany 3:0 a 0:3, Karlovarsko B – Chabařovice 3:1 a 3:1, Ervěnice – Jablonec 2:3 a 3:2, Č. Lípa – M. Boleslav 1:3 a 0:3.

11. Kadeti ČR 2 1 3 4 16:25 11

Tuto sobotu se po dlouhé pauze vrátí druhá liga i na jih Čech a Netolice odehrají svůj první letošní domácí zápas, a to proti aktuálně pátému družstvu VK Jirkov – Ervěnice. Volejbalový oddíl tak zve všechny příznivce tohoto sportu do netolické haly a to tradičně na ranní zápas od 10 a na odpolední od 14 hodin.